logo

RUSYA UÇAN ARABA ÜRETİYOR !

Rusya Semalarında 10 Sene Sonra Uçan Otokopter Arabalar Olacak. Pskov Devlet Üniversitesi PGU uçan araba yapmak için proje hazırlıyor. Proje diğer uçak arabaların projesinden çok daha farklı özelliklere sahip…

İzvestiya gazetesinde yer alan habere göre, uçan arabanın kanatları diğer kanatlardan farklı olacak, arabanın kasasının dışına taşmayacak şekilde 4 adet pervaneden oluşacak. Henüz örneğini oluşturamadıkları ancak bu arabanın kötü yollar ve Rusya’nın geniş topraklara sahip olmasıyla ilgili sorunları çözeceği belirtildi.

İKİ KİŞİLİK OLACAK

Araba iki kişilik olarak tasarlandı. 4 metre uzunluğu ve 2 metre genişliğindeki uçak arabanın ağırlığı yaklaşık bir ton olacak ve 5 vitesli 2 litre hacimli benzin motor kullanılacak.

NASIL ÇALIŞACAK?

Uçmak için yatay yerleştirilmiş vida-çarklar kullanılacaktır. Ön sağ ve sol tarafta iki küçük pervane ve arka tarafta ters yönde dönen iki büyük eş eksenli pervaneler yer alacak. Elektrik motoru elektriği içten yanmalı motoru harekete geçiren jeneratörden alacak, ağdan şarj yapılmayacak.

Motorların durması halinde yüksek kapasiteli bataryalar acil iniş yapmaya yardımcı olacak. Maksimum uçuş yüksekliği 3 kilometre, çalışma yüksekliği 2 kilometre olacak. Ortalama 200 kilometre hıza sahip uçak arabanın hızı 500 kilometreye kadar çıkabilecek.

ANCAK 10 SENE SONRA…

Uçuş uzmanları Otokopter aracın gelişmiş motorlar ortaya çıktığında yani 10 sene sonra ancak gökyüzünde uçabileceğini tahmin ediyorlar.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?