logo

SABİHA GÖKÇEN’DE SIKINTI İKİYE KATLANACAK!

sabiha_pist_1

İkinci pistin yapılamaması nedeniyle hava trafiğinde ciddi sorun yaşanan Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, 3 Kasım’da başlayacak mevcut pistteki bakım çalışmaları yüzünden hafta içinde gece uçuşları da yapılamayacak.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’na bağlı havalimanı otoritesi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri şirketinden (HEAŞ) yapılan açıklamada, pistteki bakım çalışmalarının 3 Şubat’ta gerçekleşen Sabiha Gökçen Havalimanı Slot Mahalli Koordinasyon Komite Toplantısı’nda alındığı belirtildi.

Kararın, mayısta yapılan uluslararası yayınlarla ilan edildiğine dikkat çekilen açıklamada, pist çalışmalarının 3 Kasım’da başlayacağı ve 25 Mart 2016’ya kadar devam edeceği kaydedildi.

Pist çalışmaları, hafta içi +3 gece (1 gece 6 saat +2 gece 4 saat olacak şekilde) gerçekleştirilecek. Pist, uluslararası saat sistemine göre pazartesi günleri saat 22.00-04.00 arası, salı ve çarşamba ise saat 23.00-03.00 arası kapalı olacak.

Yerel saate göre ise yaz uygulamasının devam ettiği günlerde +3 saat, kış uygulamasına geçildikten sonra +2 saat ekleme yapılarak pistin uçuşlara kapalı olduğu zaman dilimi hesaplanacak.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?