logo

SAHİBİNDEN SATILIK UÇAK !

satilik_ucak-2

Günümüzde elektronik eşya alır gibi alışveriş siteleri üzerinden kullanılmış uçak satın almak mümkün. Yine böyle eski bir uçağın satış ilanı, bir internet sitesinden duyuruldu.

1986 model Airbus A310 tipi uçak, sahibinden ikinci el olarak satılıyor. İstenen fiyat ise 120 bin dolar. Ancak ilanda başka bir ticari ürünle takas yapılmayacağı belirtiliyor.

FİYATA MOTOR VE UÇUŞ ALETLERİ DAHİL DEĞİL

İlanda “Uçak gökyüzündeki ömrünü doldurmuş, uçamaz durumda satılmaktadır. Restaurant , Cafe veya Dekor olarak kullanılabilir. Ancak uçağın motorları ve kokpit cihazları verilmeyecektir. Arzu edilirse ayrıca motor ve uçuş aletleri de fiyatlandırılabilir” ifadesi yer alıyor.

hurda ucak

Atatürk Havalimanı’nda haciz ve uçuş özelliğini kaybetmesinden dolayı hurdaya dönüşen büyük ve küçük gövdeli uçaklar bulunuyor.

Uçuş ömürlerini tamamlayan bu uçaklar, yıllardır devam eden haciz davalarından dolayı hem satılamıyor, hem de havalimanında yer işgal ediyor. Davalar sonuçlandıkça uçakların haciz kanalıyla satılması için ayrı bir süreç başlatılıyor.

Bu hurda uçaklar yıllardır bulundukları genel havacılık apronundan alınarak, 2014 Kasım ayında askeri koruganların kaldırılmasıyla sivilleştirilen Atatürk Havalimanı’nın güneyindeki, ‘Y’ apronu adı verilen yere nakledilmişti.

APRON24.COM

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments