logo

SAN FRANCİSCO’DA MUHTEŞEM KUTLAMA !

Türk Hava Yolları, ABD’deki yedinci uçuş noktası olan San Francisco seferlerine başladı. İstanbul’dan 13 saat 45 dakika’da San Francisco’ya ulaşan Boeing 777-300ER, muhteşem bir etkinlikle karşılandı. İlk uçuş onuruna üzerinde “San Francisco-İstanbul” yazan pastanın kesildiği Gala Gecesi’nde birbirinden renkli görüntüler yaşandı.

ayci_pasta_1

‘SU TAK’INA KURAKLIK ENGELİ !

Türk Hava Yolları’nın özel bir tasarıma sahip TC-JJU tescilli Boeing 7777-300ER tipi yolcu uçağı yerel saatle 17.00’de San Francisco’ya indi. Apronda ilerleyen uçak, susuz karşılandı. İki tarafına itfaiye gelmesine rağmen, San Francisco’da kurak bir dönem yaşandığı için itfaiye su sıkmadı.

ayci_konusma

THY AMERİKA’DA 7. NOKTAYA UÇTU

Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın ev sahipliğinde yapılan uçuşun ardından törene geçildi. San Francisco Havalimanı içindeki özel müzede yapılan törende konuşan İlker Aycı, ABD’de yedinci noktayı açmaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

ayci_ucak_maket_2

İKİ ÜLKE ARASINDA YENİ DOSTLUK KÖPRÜSÜ

Aycı, Kaliforniya eyaletinde Los Angeles’tan sonra ikinci noktaya sefer başlattıklarını belirterek “San Francisco ve İstanbul birbirine çok benziyor. İki kentte de köprüler birer simge. Ama direk uçuşla biz yeni bir köprü kuruyoruz. Bu köprü insanları birbirine kavuşturacak. İki dost ülke arasında ticareti artıracak” diye konuştu.

kordela_2

KURDELAYI ABD’LİLERLE BİRLİKTE KESTİLER

Özel boyamalı Boeing 777 maketinin San Francisco Havalimanı Müdür John L. Martin, Belediye Yöneticisi Joe D’Alessandro’ya veren Aycı, Los Angeles Konsolosu Raife Gülru Gezer, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ile birlikte kurdele kesti.

ayci_soner

“YOLCULARIMIZ SONER BEY’E EMANET !

Törenin ardından San Francisco Müdürü olan Soner Aydın’ı sahneye çağıran İlker Aycı, “Yolcularımız Soner Bey’e emanet. Kendisi operasyonu sorunsuz yapacak ve tüm şikayetleri çözecek” dedi.

ayci_pasta_1

İLK UÇUŞ ONURUNA PASTA KESİLDİ

Kutlamanın finalinde THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, San Francisco Havalimanı Yetkilileri ve belediye temsilcileriyle açılış onuruna pasta kesti.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments