logo

SAPANCA HAVAALANI İHALEYE ÇIKIYOR

sapanca_havalimani

Sapanca Belediyesi Kırkpınar Havaalanı için ihale düzenleyecek. Alan 2 yıl süre ile gerekli izinleri almak şartıyla kiralanacak.

Sapanca Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısında konuşan Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, söz konusu alanın 2 yıl süre ile kiralanması için ihale düzenleneceğini açıkladı.

Gerekli izinlerin ihaleyi kazanan firma tarafından alınması koşulu olacağını belirten Yılmazer, “Aslında ihaleyi alan firmaya gerekli izinleri alması için 2 yıl süre vermiş oluyoruz. Eğer izinleri alabilirse kiralama süresinin uzatılması veya yeni bir ihale düzenlenmesi gündeme gelebilir. Ancak izinler alınamazsa burayı en iyi şekilde değerlendirmek için süreci bitireceğiz” dedi.

Alanın amacı dışında kesinlikle kullanılmayacağını ifade eden Yılmazer, “İhale şartnamesinde burasının havacılık faaliyetleri için kullanılması şartı olacak. Daha öncede belirttiğim gibi ilk aşamada 2 yıl süreliğine kiralanacak eğer firma izinleri alabilirse kiralama süresi uzatılacak. Alamazsa havaalanından vazgeçip burasını mesire alanı veya buna benzer düzenlemelerle halkımızın kullanımına sunulacak” diye konuştu.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments