logo

SAS GREVE GİDENLERİ KOVACAK !

SAS İskandinav Hava Yolları, çalışanlarının bir süreden beri devam eden grevlerine bugün son vermemeleri halinde işten atılacaklarını açıkladı.

İskandinavya’da geçtiğimiz haftadan beri devam eden ve onlarca uçak seferinin iptal edilmesine ve binlerce yolcunun havaalanlarında beklemesine yol açan SAS çalışanlarının grevi devam ediyor. Uçaklarda kabin görevlisi olarak çalışan personel,  çalışma şartlarının ağırlığından ve aldıkları ücretin azlığından şikayet  ediyordu.

sas_cabin

” GREVİ BIRAKIN YOKSA KOVACAĞIZ ! “

SAS tarafından yayımlanan uyarı açıklamasında, ‘‘Yasadışı bir şekilde işi durdurmalarının olumsuz sosyal ve ekonomik sonuçları var. Bu yüzden SAS’ın sorumlu bir şekilde hareket etmesi ve hem çalışanlarımız hem de müşterilerimizin iyiliği için bir sonraki adımı devreye sokması gerekiyor. Grev yapan işçiler bugün saat 12.00’ye kadar işlerinin başına dönmeli. Aksi takdirde kovulacaklar’’ denildi.

Söz konusu grev SAS’ın uçuşlarını olumsuz  şekilde  etkilemeye devam ediyor.  Bugün itibariyle Kopenhag Havaalanı’nda SAS tarafından yapılması planlanan 51 uçuş iptal edildi.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments