logo

‘SEN YAPARSIN’ DEDİLER USTA OLDU

Kayseri’de bisiklet ustası olan Mehmet Ulusoy, arkadaşlarının ‘Sen bu işten anlarsın bize maket uçak yap’ demesiyle maket uçak yapmaya başladı. Ulusoy’un yaptığı maket uçaklar gerçeği ile birebir aynı olma özelliği taşıyor.

BİSİKLET 3

53 yaşındaki bisiklet ustası Mehmet Ulusoy, 2008 yılında Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığından emekli oldu. Emekliliğinin ardından kendine uğraş arayan Ulusoy, baba mesleği olan bisiklet tamircisi olmaya başladı.

BİSİKLET2

Geçen sürede Ulusoy, emekli olduğu Hava İkmalBakım Merkezi Komutanlığında çalışan arkadaşlarının ‘sen bu işten anlarsın bize maket uçakyap’ demesiyle maket uçak yapmaya başladı.Ulusoy’un yaptığı maket uçaklar gerçeği ile birebir aynı olmaz özelliği taşıyor. Yaptığı maket uçaklar ile ilgili konuşan Mehmet Ulusoy, “Tamamen hobi amaçlı eş, dost, akrabalarıma yapıyorum. Maket uçaklara özellikle hava ikmalde çalışan arkadaşlar büyük ilgi gösteriyor. Zamanım geçsin diye yapıyorum. Bana da bir uğraş oluyor. Uçakların ortalama maliyetleri 35 liradan başlıyor 100 liraya kadar çıkabiliyor. Talep çok oluyor. O açıdan ileride de ticari anlamda satışını yapmayı düşünüyorum” diye konuştu.

 

Kaynak:Milliyet

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?