logo

SEYAHAT ÇILGINI İNGİLİZLER !

Havayolunu kullanan İngilizlerin sayısı, 2014 yılında 238 milyon kişiye ulaştı. İngilizlerin en çok seyahat ettiği ülke İspanya olurken, en büyük artış yüzde 13 ile Yunanistan’a gidenlerde görüldü.

heathrow_yogunluk

Reuters’in haberine göre, CAA’nın verilerine göre, 2014 yılında İngiltere havalimanlarında yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 4.4 artarak 238 milyona ulaştı.

LONDRA’DAKİ PİSTLER DAR GELİYOR !

CAA Düzenleyici Politikalar Müdürü Iain Osborne, “Edindiğimiz verilere göre, İngiltere genelinde hava yoluna talep artarken, Londra’daki havalimanlarında uçuş sayısı çok daha fazla artış gösteriyor. Bu da Güneydoğu hava sahasında baskı oluşturuyor. Bu nedenle, Londra’da daha fazla pist kapasitesine ihtiyacımız olduğunu gösteriyor” dedi.

2015 yılında da yolcu sayısının artmaya devam ettiğini ifade eden Osborne, “2007 yılında hava yolu yolcu sayısı zirveye çıkmıştı. Ancak onu takip eden yıllarda yaşanan finansal krizler sebebiyle düşüşe geçmişti. 2011 yılında tekrar yükselişe geçti” diye konuştu.

heathrow_ucaklar

EN FAZLA AVRUPA’YA SEYAHAT ETTİLER

Avrupa’ya giden hava yolu yolcu sayısı 2014 yılında yüzde 5.4’lük büyüme ile 144 milyona yükseldi. Avrupa ülkeleri arasında ilk sırayı 34.4 milyon yolcu ile İspanya aldı.

İspanya’ya seyahat eden İngilizlerin sayısı 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4.7 arttı. Öte yandan İngiliz yolcu sayısında en fazla artışı gösteren destinasyon ise Yunanistan oldu. Yunanistan’a uçan İngilizlerin sayısı yüzde 13.2 artış gösterdi.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments