logo

SHGM’DEN THY TEKNİK’E KRİTİK ONAY

SHGM hava aracı ve parçalarının tasarım ve üretimine ilişkin mevzuat kapsamında ikinci Tasarım Organizasyon Onayı’nı THY Teknik’e verdiğini duyurdu.

SHY-21 yönetmeliğinin gerektirdiği kriterleri yerine getirdiği tespit edilen THY Teknik, tasarım organizasyonu onay sertifikasını SHGM’den almış oldu.

Konuya ilişkin olarak SHGM’den yapılan açıklamada “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, hava aracı ve/veya parçalarının tasarım ve üretimine ilişkin mevzuat kapsamında ikinci Tasarım Organizasyonu Onayı’nı THY Teknik A.Ş.’ye verdi. Hava Aracı ve İlgili Ürün, Parça ve Cihazın Uçuşa Elverişlilik ve Çevresel Sertifikasyonu” konusunda 20 Ağustos 2013 tarihinde yürürlüğe giren SHY-21 Yönetmeliği çerçevesinde mühendislik kabiliyeti, organizasyon yapısı, ürün geliştirme becerisi incelenerek uluslararası standartlarda gereklilikleri yerine getirdiği tespit edilen THY Teknik, Tasarım Organizasyonu Onay Sertifikası’nı almaya hak kazandı.
Söz konusu sertifika ile THY Teknik, büyük uçakların kabin içi bölümünde değişiklik ve tamir tasarım faaliyetlerini gerçekleştirebilecek olup söz konusu değişiklikler için ulusal İlave (Tamamlayıcı) Tip Sertifikası (STC) alabilecektir” denildi.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments