logo

SICAĞA DAYANAMAYAN 250 KİŞİ TGS’DEN AYRILDI !

havalimani_sicak1

Yoğun nemle birlikte apronda 45 dereceyi bulan kavurucu sıcağa dayanamayan yaklaşık 250 TGS çalışanının işten ayrıldığı iddia edildi. İşten ayrılanların yerine ise şu ana kadar 150 kişinin işe alındığı öne sürüldü.

sicak13

Yapılan ölçümlerde uçaklara hizmet verilen Atatürk Havalimanı apronu, İstanbul’da sıcaklığın en yüksek olduğu nokta olarak belirlendi.

sicak9

Günde ortalama 800 uçağa hizmet veren, apronda kavurucu sıcakta tonlarca bagaj yükleyip indiren TGS apron çalışanlarından 250’sinin bayıltıcı sıcağa daha fazla dayanamayıp, işten ayrıldığını iddia edildi.

sicak1

 

Atatürk Havalimanı apronunda sürekli sıcak kalan zemin ve yoğun nemin etkisiyle hissedilen sıcaklık 45 dereceye kadar çıkıyor. Bu sıcaklık altında zor şartlarda çalışan TGS apron işçilerine vardiya amirlerinin talimatıyla sürekli soğuk su dağıtılıyor. Ancak beslenme uzmanları sadece su kaybıyla değil, diğer minarelerin de terle birlikte vücuttan eksildiğine, insanın dayanma gücünün kırıldığına dikkat çekiyor. Bünyeleri hassas olanların yaz sıcağında açık mekanlarda çalışmalarının sakıncalı olduğu belirtiliyor.

tgs1

“KORUYUCU BAŞLIK İSTİYORUZ”

Apronda sürekli açık mekanda çalışan ve uçak gölgesinde nefes almaya çalıştığını söyleyen bir TGS çalışanı “Ekip amirlerimizden Allah razı olsun. Bizi bir an bile susuz bırakmıyorlar. Bize bez şapka dağıtıyorlar. Ama bez şapka sıcaktan korumaya yeterli olmuyor. Daha verimli çalışabilmemiz için sıcaktan koruyucu özellikte olan koruyucu başlık verilmesini istiyoruz. Çünkü sıcağa dayanamayan çok sayıda arkadaşımız işten ayrılmak zorunda kaldı” dedi.

APRON24.COM/ÖZEL HABER

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?