logo

SOLO TÜRK VE TÜRK YILDIZLARI YAVRU VATANDA NEFES KESTİ !

soloturk_k

Solo Türk ve Türk Yıldızları’nın Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki muhteşem hava gösterisi, izleyenlerin nefesini kesti.  

soloturk

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı SoloTürk ile ‘Türk Yıldızları, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kapsamında dün KKTC’de Girne’de heyecanı doruğa çıkarak hava gösterileri sundu.

soloturk_k1

Türk Hava Kuvvetleri SoloTürk ile Akrobasi Timi Türk Yıldızları’nın ayrı ayrı gerçekleşen performanslarında ilk gösteriyi dün saat 18.00’de Pilot Yüzbaşı Erhan Günar yönetimindeki F-16 Savaşan Şahin ile SoloTürk; saat 18.30’da ise 7 jet uçağından oluşan ‘Türk Yıldızları’ yaptı. SoloTürk yaklaşık 25 dakika süren gösterisinde Türk savaş pilotlarının üstün cesaret ve manevra kabiliyetlerini büyük bir başarıyla sergileyerek izleyenlerin büyük beğenisini aldı.

soloturk_k2

Daha sonra 7 uçaktan oluşan  ‘Türk Yıldızları’ ise yaklaşık 30 dakika süren gösteriler sundu. ‘Türk Yıldızları’ sergilediği; 4’lü, 3’lü, 2’li ve toplu geçişlerde zaman zaman kanat açıklığı 1 metre olan tehlikeli figürler icra ederek izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

Türk Yıldızları gösterilerinde ayrıca Girne semalarına kalp de çizdi. Gösterileri, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, 39’uncu Mekanize Tümen Komutanı Tümgeneral Sadık Piyade, bazı üst düzey yetkililer yanında çok sayıda vatandaş ve turist izledi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?