logo

SOLO TÜRK’E PAKİSTAN’DA SEVGİ SELİ!

Türk Hava Kuvvetleri’nin gösteri ekibi Solo Türk, Pakistan’ın Sargodha bölgesindeki Mushaf Askeri Hava Üssü’nde Pakistanlı asker yakınlarına gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Pakistan ve Türk Hava Kuvvetleri unsurlarının ülkenin Pencap Eyaleti’nde yer alan Sargodha bölgesindeki Mushaf Askeri Hava Üssü’nde gerçekleştirdikleri TUSAP Raiders-2015 (Indus Viper) Tatbikatı’nın seçkin gözlemci günü nedeniyle üsse gelen Solo Türk ekibi, Pakistan’da görkemli bir gösteri sundu.

,fMpX2giMK0OCUklFevmejw

Tatbikat nedeniyle üsse gelen Pakistan Muharip Hava Kuvveti ve Hava Savunma Füze Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, gösteri öncesinde Pakistanlı komutanlar ve tüm Türk Hava Kuvvetleri personeliyle Solo Türk uçakları önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

,CkOzHn4OGkCDPiJwyoBXhQ

Solo Türk 1. Gösteri Pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt, Pakistan’a ilk kez geldiklerini  belirterek, “Pakistan semalarında ilk kez gösterimizi icra etmekten dolayı mutluyuz.” dedi.

,pIpV8-akvEyfVykPQRDqUA

Uçuş öncesi alanda bulunan asker yakınlarına Solo Türk posterleri dağıtılırken, izleyiciler daha sonra pilot Yüzbaşı Kurt ile bir araya geldi. Gösteriyi hayranlıkla takip eden Pakistanlı izleyiciler Yüzbaşı Yusuf Kurt’a yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

,GqM9XcIWSEOAcNac4wwc-Q,Q2oxxZ9w0kGpI-0SP2wi_Q,WzCRSGK-C0qRseYgqE7-OQ,hGmVoLlC60WX29ufUCGXMQ,UPsWfAOSRUK2PHrpjNsD4g,PwqFPxNz90KqX2ffWFEzTg,6KttaVItWk2ZadAj75lxLg,EiP5WC8wxUi-rxX4Xj_2eA,J8a2Xo-7_E-7TfbWpSHNWw

(NTV)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?