logo

SÖZÜNÜ TUTTU, GENİŞLETTİĞİ YOLA UÇAK İNDİRDİ !

yola_ucak_1

Adana Büyükşehir Belediyesi vatandaşa verdiği sözü tuttu ve bir zamanlar iki aracın yan yana geçemediği yayla yolunu genişleterek uçak indirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, iki aracın yana yana geçemediği Karaisalı-Kızıldağ yolunu; geniş, güvenli ve konforlu hale getirdi. 14 Ağustos’ta verdiği, yola uçak indirme sözünü yerine getiren Başkan Hüseyin Sözlü, her aşamasını bizzat denetlediği yolu Kızıldağ Karakucak Güreşleri’ne yetiştirdi.

yola_ucak_3

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karaisalı-Kızıldağ yoluna uçak indirerek tarih yazdı. 2 aracın yan yana geçmekte zorlandığı yolun genişletilmesi, asfaltlanması ve güvenli hale getirilmesi için talimat veren Başkan Hüseyin Sözlü, söz verdiği gibi çalışmaları Kızıldağ Karakucak Güreşleri öncesi tamamladı. 14 Ağustos’ta, Kızıldağ Karakucak Güreşleri’yle ilgili tanıtım toplantısında, daha önce iki aracın yan yana hareket edemediği yola uçak indireceğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü bu sözünü yerine getirdi ve yola uçak indirdi.

 

Adana Haber Merkezi’nde yer alan habere göre Başkan Hüseyin Sözlü, şehit cenazesine katıldığı için yola uçak indirilmesi etkinliğine katılamadı fakat, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Akyürek, Sarıçam Belediyesi Başkan Vekili Tahsin Şahin, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları ve bazı meclis üyeleriyle, Kızıldağlılar tarihi ana tanıklık yaptı.

yola_ucak_5

İNANÇ VE GÖNÜL İŞİ

Karaisalı Kızıldağ yolunun bu denli kısa süre içinde tamamlanmasının, inanç ve gönül işi olduğunu belirten Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, “50-60 milyon liraya mal olacak bir işi 10 milyon liraya bitirdik. Sadece parayla yapılacak bir iş değil bu. 42 günü yağışlı geçen 105 günde, yani çalışmaya uygun yaklaşık 70 günde yolu bitirdik. 15 km yol yapıldı. Bu işin mimarı Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü Bey’e, ekibine çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

yola_ucak_6

EMEK VE ÖZVERİYLE YAPILAN YOL

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Şahin de, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek, şunları söyledi: “Hüseyin Sözlü Başkanımız, şehit cenazesine katıldığı için burada olamadı. O’nun verdiği sözün her zamanki gibi yerine getirildiğine şahitlik yapıyoruz. Çok mutluyuz. Bu yolun tamamlanmasında büyük emek ve özveri var. Yapacaklarımızın da teminatıdır bu hizmet.”

HÜSEYİN SÖZLÜ TALİMAT VERDİ, BİZ YAPTIK

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Ragıp Bekaroğlu, Karaisalı-Kızıldağ yolu çalışmasına Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla başladıklarını ifade ederek, “Hüseyin Sözlü Başkanımızın, Karaisalı-Kızıldağ yolunun daha geniş, daha konforlu ve daha güvenli hale getirilmesiyle ilgili verdiği talimatı, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve ekibimizle birlikte yerine getirdik. Yolu uçak inecek genişliğe kavuşturduk. Bu yol çalışmasının tamamı yaklaşık 15 km. Yolun genişliği de minimum 20 metre. Yolun tamamını kendi olanaklarımızla yaptık. Hüseyin Sözlü Başkanım talimat verdi biz yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

yolucak_4

ADANA’DA HÜSEYİN SÖZLÜ TARİH YAZIYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ramazan Akyürek, kentte tarih yazıldığını ifade ederek şöyle konuştu: “Adana’da, Hüseyin Sözlü Başkanımızla birlikte tarih yazılıyor. Bu yolun bitirilmesi ve uçak indirilmesi de tarihe geçmiştir. Dar bir yol olan ve Kızıldağ gibi önemli bir yaylanın ulaşımını sağlayan yolun genişletilmesi, asfaltlanması ve güvenli hale getirilmesi, şu anda 30-40 bin olan yayla dönemi nüfusunu, 150 bine çıkarabilecek bir altyapı çalışması olarak da tanımlanabilir. Hüseyin Sözlü Bey, Adana’da tarihe geçecek hizmetleri üretmeye devam edecek. Adana’da bir şey değişti, her şey değişiyor ve değişim sürecek.”

UÇAĞIN ÖZELLİKLERİ

8 metre 40 cm kanat genişliğine sahip, hafif spor havacılık sınıfındaki (Light Sport Aviation) eğitim uçağı tek motorlu, pervaneli ve saatte 200 kilometre hız yapabiliyor. Uçak Kelaynak Havacılık Derneği’ne ait. Pilot Süleyman Doğan…

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?