logo

SSM, DHMİ VE ASELSAN’DAN HAVADA GÜÇ BİRLİĞİ !

dhmi

SSM, DHMİ ve ASELSAN bundan sonra birlikte çalışarak Türk Sivil Havacılığının gücüne güç katacaklar.

Türkiye’nin savunma, havacılık ve güvenlik sistem ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılanması hedefi doğrultusunda önemli bir adım daha atılarak; Savunma Sanayii Müsteşarlığı, DHMİ ve ASELSAN arasında işbirliği protokolü imzalandı.
DHMİ Genel Müdürlüğünde düzenlenen törenle imza altına alınan protokol; Savunma Sanayii Müsteşarlığınca Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilecek olan hava trafik kontrol radar sistemleri ve hava trafik yönetim yazılımlarının yapılması ve DHMİ tarafından kullanılan ürünler ile uyumlu çalışabilmesini amaçlıyor.

Protokol çerçevesinde, ASELSAN tarafından geliştirilecek olan hava trafik kontrol radar sistemleri ve hava trafik yönetim yazılımlarına DHMİ de aktif katılım sağlanacak. Savunma Sanayii Müsteşarlığı proje grubuna da sistemlerin teknik kriterlerinin belirlenmesinde destek verilecek. Böylece, sistem ve yazılımların yerli imkânlarla ASELSAN ana yükleniciliğinde Türkiye’de geliştirilmesi ve üretilmesi sağlanacak.

DHMİ Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı imza töreninde; anlaşma Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Şener, SSM Radar Sistemleri Grup Müdürü Mehmet Ayar ve DHMİ Elektronik Dairesi Başkanı Orhan Gültekin tarafından imzalandı.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?