logo

SUUDİ FLYNAS’TAN TÜRKÇE SİTE

Merkezi Suudi Arabistan’da bulunan havayolu şirketi Flynas, Türkçe internet sitesini kullanıma sundu. Bilet alımı ve check-in dahil tüm işlemlerin Türkçe yapılabilmesine olanak tanıyan yeni sitenin Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki havayolu seyahatlerinin artmasında rol oynaması bekleniyor.

Suudi Arabistan merkezli havayolu şirketi Flynas, tamamen Türkçe olarak hazırlanan yeni internet sitesini kullanıma sundu. Flynas’ın Türkiye’de günden güne büyüyen müşteri portföyünün ihtiyaçlarına daha iyi yanıt vermeyi amaçlayan, rezervasyon ve bilet alım işlemlerinin Türkçe olarak gerçekleştirilmesini sağlayan sitenin açılış töreni, Cidde Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı 2015’te yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Cidde Başkonsolosu Fikret Özer de törene katılan isimler arasında yer aldı.

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi planlayan yolcular, flynas’ın Türkçe sitesini ziyaret ederek diledikleri uçuşlara bilet alabiliyor, rezervasyonlarını yönetebiliyor, check-in işlemlerini internetten tamamlayabiliyor ve seyahatleri ile ilgili tüm güncel bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar.

İNTERNET SİTESİ KÖPRÜ OLOCAK

Türkçe sitenin açılışı ile ilgili bir değerlendirme yapan Türkiye Cumhuriyeti Cidde Başkonsolosu Fikret Özer, “Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki dini, tarihi ve kültürel bağların yanı sıra karşılıklı ekonomik ve ticari işbirliği faaliyetleri gelişmeye devam ettikçe, Flynas’ın Türkiye’deki yaygın operasyonlarıyla iki ülke halklarını ve iş dünyalarını bir araya getiren önemli bir köprü olarak hizmet sunmayı sürdürecektir. Suudi Arabistan’a ve Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye seyahat edecek Türkçe konuşan yolculara büyük kolaylıklar sağlayacağına inanıyorum. Türkçe internet sitesinin kullanıma sunulmasıyla, Flynas’ın müşteri deneyimini sürekli geliştirme prensibine olan bağlılığını böylece bir kez daha ortaya koydu. Bunun Suudi Arabistan ile Türkiye arasındaki havayolu seyahatlerinin daha da kolaylaştırılmasına yardımcı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

flynas2

TÜRKİYE HAVACILIK İÇİN ÇOK İYİ PAZAR

2013 yılında yolcu trafiğinin yüzde 14,5 oranında artış kaydettiği Türkiye’de havacılık sektörü büyümesini sürdürüyor. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne (IATA) göre, önümüzdeki 10 yıl içinde, küresel çapta yüzde 3 büyümesi beklenen sektörün Türkiye’deki büyüme oranının yüzde 5’i bulacağı tahmin ediliyor. Bu gerçeklerden yola çıkarak söz alan  Flynas Marka Müdürü Yazeed Al Rasheed  “Türkçe site, zaman ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlayan dijital kanalların etkin kullanımı yoluyla müşterilerimize daha kolay bir seyahat deneyimi sunma stratejimizin bir parçası. Türkiye, flynas için önemli ve stratejik bir pazar. Riyad ve Cidde’deki merkezlerimizden İstanbul, Antakya ve Adana’ya haftada 27 uçuş gerçekleştiriyoruz. Türkçe site, Flynas’ın bu önemli pazarda müşterilerine daha iyi hizmet sunmasını sağlarken, yolcularıyla iletişimini geliştirecek ve havacılık sektöründeki lider konumunu güçlendirecek” dedi.

Yeni internet sitesi gücünü, yakın geçmişte kullanıma sunulan ve flynas müşterilerinin seyahat deneyimini kolaylaştırmayı amaçlayan mobil uygulamanın başarısından alıyor.

Orta Doğu ve ötesinde “low-cost” modeli ile en verimli şekilde yolculuk edilebilmesi için yeni standartlar geliştiren ve alanında öncü olan Suudi havayolu Flynas, bölgedeki en genç filo ile sayısı sürekli artan lokasyonlara haftada 950’den fazla uçuş gerçekleştiriyor.

 APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?