logo

TAESA DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

taesa_logo

Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Teknik Elemanlar Derneği TAESA, darbe girişimini kınayan bir bildiri yayınladı.

TAESA’dan şu mesaj paylaşıldı:

Değerli üyeler,
15 Temmuz gecesi, Cumhuriyetimiz ve demokrasimize karşı, ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış ve gözü dönmüş bir grup vatan haini tarafından terörist bir eylem gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. Başta Gazi Meclisimiz ve Devlet büyüklerimiz olmak üzere tüm kamu kuruluşları, medya organları hedef alınmış ve işgal edilmeye çalışılmıştır.
Ne mutlu ki, başta Devlet büyüklerimizin vakur duruşları, vatansever silahlı kuvvetler personeli ile emniyet teşkilatımızın şerefli mücadelesi ile Kahraman Türk milletinin azim ve kararlılığıyla püskürtülmüş ve bu terörist eylem engellenmiştir.
Bundan sonra asla yaşamak ve hatırlamak istemediğimiz bu gecede; baskı ortamında ve silahların gölgesinde, görevlerini cansiperane şekilde yürüten tüm meslektaşlarımız başta olmak üzere vatansever silahlı kuvvetler ve emniyet personeli ile Aziz Türk milletine şükranlarımızı sunarız. Bu vahim gecede kaybettiğimiz demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diler, yaralı olan asker, polis ve sivil vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.
Türkiye Hava Trafik Emniyeti Elektronik Teknik Elemanlar Derneği Yönetim Kurulu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?