logo

TALPA’DAN KOKPİTTE FOTOĞRAF AÇIKLAMASI

talpa

Türkiye Hava Yolu Pilotları Derneği (TALPA) üyelerine yapılan haksız suçlamaları kınayan bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

Üyelerimizden Kpt. Plt.Ümit ERDİZER’in havada çekmiş olduğu bir fotoğraf , bir internet sitesinde yayınlanmış ve anılan fotoğraftaki bir özel havayolu uçağının, atmosferik koşullar nedeni ile oluşturduğu “tekasüf izleri” kullanılarak olumsuz imajlara neden olduğu ileri sürülmüştür.

Pilotlarımız; uçuş emniyeti konusunda son derece dikkatli davranmak, kurallara tam olarak riayet etmek durumundadırlar. Daima UÇUŞ EMNİYETİ bilinci ile hareket ederler.

Üye pilotlarımızla ilgili basına yansıyan hususlarda veya pilotlarımızın uyarı ve talebi üzerine TALPA olarak bugüne kadar birçok kez olaylara müdahil olunmuştur.

Üyelerimizden bazılarıyla ilgili internet medyasında kişilik haklarına tecavüz niteliğinde yer alan haber ve yorumlara ilişkin hukuki süreçlerin 4 yıla yakın sürebildiği bilinmektedir. İnternet ortamının kompleks yapısı birçok kez bu tür gecikmelere neden olabilmektedir.

Anılan kaptanımız, her yönü ile temayüz etmiş, tecrübeli değerli bir pilotumuzdur. TALPA olarak üyelerimizin ve meslektaşlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması ve bu tür olayların tekrarlanmaması için gerekli koordine ve  girişimlerde bulunmaya hazırız.

Bu tür olayların, haber ve yorumların  pilotlarımızı olumsuz yönde etkileyerek uçuş emniyetini riske edebileceği değerlendirilmektedir.

Saygılarımızla,

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği

                   Yönetim Kurulu

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?