logo

TANKLARIN ÖNÜNE ARABASINI ÇEKTİ

Darbe gecesi Atatürk Havalimanı’nda arabasını tankların önüne sürüp içerisine kendini kilitleyerek tankların geçmesini önlemek isteyen Erdem Aksan, o anları anlattı.

TANK1

Tankların Atatürk Havalimanına girmemesi için yolu kendi arabası ile kapatan Erdem Aksa, “Saat 22.00 sıralarında iç hatlar gidişte yolcu beklerken, o anda olaylar tam patlama zamanıydı. Sosyal medyadan internet sitelerinden  gelen mesajlar olayların patladığını gördük. Dedim ki eninde sonunda Atatürk Havalimanı da karışacak hiç yerimizden kımıldamayalım dedik. Arabamı bıraktım. Havalimanı giriş kapısına doğru gittim. Vatandaşlarda gelmeye başladı o ara. Aracın yanına geldiğimde palet sesleri gelmeye başladı. Yürüyerek gittim tankın teki son sürat geliyor. Arkasından vatandaşlar yoğun şekilde gelmeye başladı” dedi.

HAVALİMANI TANK FOTO
“ARABANIN İÇİNE KENDİMİ KİLİTLEDİM”

Tankların insanları ezdiğini gören ve kendini tankların önüne çektiği aracına kilitleyen Erdem Aksa, “İkinci tankta gelmeye başladı. Ben koştum arabayı almaya, Türk bayrağına da astım önüne. Aşağı indim ters yönden iç hatlar gelişe tankların önüne kırdım. O dakika insanlar vatandaşlar daha çok aşka geldi. Tankın önüne siper ettiler kendilerini. Bende kapıları içeriden kilitledim çıkarmasınlar dile. Ezerlerse de ezsinler diye kendimi içeriden kilitledim. İlk hamlede arabanın üzerine çıktı, sonra geri çıktı. 15 saniye sonra insanları eze eze tam gaza basarak insanları dağıtarak bastı geçti. İkinci tankı bırakmadık orada kaldı.Öbür güne saat 4’de kadar buradaydık. Emniyete gittim. Arabayı buraya çektiler. Rapor tuttular. Burada havalimanında hostes pilot servisliğini yapıyorum” diye konuştu.

TANK 2

“STADLARDA İNSANLARI ÇIRIL ÇIPLAK SOYACAKLARDI”

Darbenin başarılı olması durumunda insanları statlarda toplayıp çırılçıplak bekleteceklerini söyleyen Erdem Aksa, “O dakika hiç bir şeyin önemi yoktu. Öbür gün sabahı olduğu zaman İŞİD gibi kafalar kesilecekti. Bunun az çok farkına vardım. Her tarafı bombalamaya başlamışlardı. Dakika başı haberler geliyordu. Darbe gerçekleşmiş olsaydı havaalanında, statlarda insanlar çırılçıplak, elleri kelepçeli olacaktı. Ortadoğu’da olduğu gibi kafalar kesilecekti. Bugün hiç birimiz bu şekil olmayacaktık. Ekmeği bırakın herkes can derdine düşecekti. Bugünümüze şükürler olsun. O an hiç bir şey önemli değildi, hiç bir şeyi gözüm görmedi. Daha sonra çekilen görüntüler var nasıl oldu bende anlamadım.Tankın Ezebileceğini düşündüm. Onun için de kapıları kapattım. Ezerse de ezsin dedim. Şehit olan yaralanan çok insan vardı. Peş peşe gelen haberler vardı. Biz de olalım dedim. Hiç sorun değil dedim” şeklinde konuştu.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?