logo

TAV GAZİPAŞA’NIN HIZINA YETİŞEMİYOR

gazipasa_ucak

TGC Başkan Yardımcısı, TAV’ın işlettiği Antalya Gazipaşa Havalimanı’na indiğinde, terminalin ve opronun yolcularla dolup taştığını görüntüledi. Fotoğoraflar, limanın yolculara dar geldiğini ve mutlaka büyütülmesi gerektiğini gözler önüne serdi.

Gazipaşa’dan İstanbul’a uçan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, terminal binasındaki hınca hınç insan kalabalığını ve uzun kuyrukları görüntüleyerek “Gazipaşa Havalimanı’nda inanılmaz bir yoğunluk var. Check-in kuyrukları uzadıkça uzuyor. Yeni terminal yetmiyor. 6 uçak kapasiteli apron yetersiz. Apronda 6 uçak olduğunda, yeni gelen uçaklar inişe geçemiyor ve Gazipaşa semalarında uzun süre tur atmak zorunda kalıyor” dedi.

gazipasa_havalimani

Gazipaşa Havalimanı’nın otoparkın da yetersiz olduğunu belirten Dim, “Uçak yolculuğu yapacak insanlar, otoparkta araçlarını park edebilecekleri yer bulmakta zorlanıyorlar. Bu yıl 1 milyon yolcu hedefini tutturmasına kesin gözüyle bakılan Gazipaşa Havalimanı’nda, 2016 yolcu hedefi 1,5 milyon. Mevcut kapasite ile seneye Gazipaşa Havalimanı tıkanır” diye konuştu.

ALTİD: “TAV BÜYÜMEYE YETİŞEMİYOR”

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Gazipaşa Havalimanı’nın çok hızlı geliştiğini belirterek “Bu süreçte TAV en hızlı şekilde gerekli yatırımları yapmaya çalışıyor ama sanırım bu kadar hızlı bir büyüme kaydedeceğini beklemiyorlardı. Bu yüzden yetişemiyorlar. Gazipaşa Havalimanı ‘nda bir takım sıkıntılar var. Pistin büyütülmesiyle beraber, bir takım müdahaleler yapılarak bu sıkıntıların çözülmesini bekliyoruz. TAV yönetimi de Gazipaşa Havalimanı’nın öneminin bilincinde. Bu gelişme hızına adaptasyonda sıkıntı yaşanmaması ve olumlu adımlar atılmasını umuyoruz” şeklinde konuştu.

 

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?