logo

TAV GÜVENLİK 11 HAVALİMANINDA

tav_guvenlik

TAV Özel Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan, TAV Güvenlik’in İstanbul Atatürk Havalimanı dahil olmak üzere Türkiye’nin en yoğun havalimanlarında güvenliği sağladığını kaydetti.

Türkiye’de 5, yurtdışında 9 havalimanı işleten TAV Havalimanlarının iştiraki TAV Özel Güvenlik Hizmetleri, Türkiye’nin İstanbul Atatürk Havalimanı dahil olmak üzere en yoğun havalimanlarında güvenliği sağlıyor.
TAV Özel Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan “Türkiye’nin giriş kapılarında güvenliği sağlıyoruz. TAV Güvenlik, TAV’ın işlettiği İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Gazipaşa Alanya havalimanlarında hizmet veriyor” dedi.

tav_turgay_sahan

Şirketin bilgi ve deneyimini yurtdışına da taşıdığını kaydeden Şahan şöyle konuştu: “TAVın Gürcistan, Makedonya, Tunus, Hırvatistan, Suudi Arabistan ve Letonya’da işlettiği havalimanlarında güvenlik hizmeti yerel yasanın yetkili kıldığı güvenlik şirketleri tarafından verilirken, şirketimiz tarafından bu havalimanlarına denetim ve çözüm ortaklığı hizmeti sunuluyor.”

3500 PERSONELİ VAR 

Personel sayısı 3 bin 500’ü aşan TAV Özel Güvenlik, TAV’ın Türkiye’de işlettiği yolcu terminalleri ve otoparkların da içinde bulunduğu kontrol noktalarında, havalimanı emniyet birimlerinin gözetim ve denetimi altında, yolcu ve bagaj güvenlik tarama ve devriye gezme hizmetleri veriyor.

Şirketin sunduğu hizmetler arasında kargo güvenliği, tesis güvenliği, ruhsatlı silahların güvenli bir şekilde transferinin sağlanması, para ve değerli malların transferi, kayıp ve çalıntı vakalarının önlenmesi, uçak özel güvenliği, özel güvenlik ve sivil havacılık güvenlik eğitimi yer alıyor.

 

Kaynak:Habertürk

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments