logo

TAV’DAN DÜNYAYA “TÜRKİYE’YE GÜVENİN” MESAJI

TAV AVRUPADA ZIRVEDEN INMIYOR

Dünyanın dört bir yanındaki yatırımlarıyla global Türk markası gelen TAV, dış kamuoyuna “Türkiye’ye güvenmeyi sürdürün” dedi.

Yedi ülkede 14 havalimanını kapsayan portföyüyle Türkiye’nin son dönemde çıkardığı başlıca küresel markalardan biri olan TAV Havalimanları, uluslararası Financial Times gazetesine verdiği ilanla Türkiye’de demokrasi ve ekonomik istikrara inancını belirtti.

TAV Gazete Ilan Financial_OK

Financial Times’ın tüm dünyada dağıtılan edisyonunda yer alan ilanda “Türk halkı tüm farklılıklarıyla birlikte cumhuriyetin ortak değerleri etrafında birleşti ve Türkiye’yi medeni dünyanın bir parçası yapan hukukun üstünlüğü ilkesi ve temel hakları savundu” denildi.

İlanda, darbeye kesin bir şekilde karşı çıkan ve demokratik değerleri savunmak üzere birlikte hareket eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve muhalefet liderlerine teşekkür edildi.

Türkiye ekonomisinin bu tür şoklara karşı dayanıklı olduğunu ve bunun geçmişte pek çok kez kanıtlandığını vurgulayan ilanda “Mali disiplin ve bankacılık sektörünün gücü Türkiye’de ekonomik istikrarın sacayaklarını oluşturuyor” denildi.

Sani_Sener_5

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Türkiye 15 Temmuz gecesi önemli bir eşiği atladı ve tüm toplum, siyasi partiler, kurum ve kuruluşlar demokrasi ve cumhuriyet değerlerinin korunması için birleşti. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 45 insanımızı kaybettiğimiz terör saldırısının üzerinden kısa bir süre geçmişken darbe girişimiyle karşılaştık. Tüm yöneticilerimiz ve çalışanlarımız, darbeye karşı emniyet güçlerine yardımcı oldular ve girişimin başarısızlığa uğratılmasının ardından havalimanını kısa süre içinde operasyona almayı başardık. Tüm paydaşlarımızla birlikte yoğun bir çalışma gerçekleştirdik ve trafiği normale döndürdük” dedi. 

Türkiye’nin bu tür sıkıntılı dönemleri kısa sürede atlatacak güce sahip olduğuna dikkat çeken Şener “Türkiye toplumunun ve ekonomisinin darbe girişiminin etkilerini kısa sürede geri çevirecek güce ve esnekliğe sahip olduğuna inanıyoruz. İş dünyası olarak, özellikle olayları uzaktan takip eden yabancı yatırımcılar ve ekonomi çevrelerine bu mesajı iletmenin görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Türkiye son 15 yılda mali disiplin ve finansal istikrarı sağladı, yapısal reformlar için ciddi bir program oluşturdu. Bu sayede ekonomimizin krizlere karşı dayanıklı hale geldiğini geçmişte yaşadığımız örneklerden de biliyoruz. Yurtdışında yer aldığımız tüm platformlarda bu başlıkları vurgulayarak, paydaşlarımızın doğru bilgilenmesini sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?