logo

TCI, SPICEJET’İN KABİN MUTFAKLARINI ÜRETECEK

TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş, Turkısh Cabin İnterior), SpiceJet filosuna yeni katılacak 155 adet Boeing 737 Max uçaklarının kabin içi mutfaklarını üretecek. TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş, Turkısh Cabin İnterior), Hintli havayolu şirketi SpiceJet filosuna yeni katılacak 155 adet Boeing 737 Max uçaklarının kabin içi mutfaklarını üretecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, endüstriyel kabin içi tasarımı, sertifikalandırılması endüstrisinde dünya çapında bir oyuncu olan TCI, yeni 155 adet B737 Max uçaklarının Galley’lerini üretmek için SpiceJet ile anlaşma sağladı.

Anlaşmaya göre,  üretilen Galley’lerin teslimatları Ağustos 2018’de başlayacak ve 2024 yılına kadar devam edecek. Hindistan’ın en büyük havayollarından biri olan SpiceJet, Türkiye’de TCI tarafından üretilecek Galley’ler ile donatılacak yeni uçaklarıyla pazardaki konumunu güçlendirirken, TCI de SpiceJet ile yapılan anlaşma sonrası Güney Asya pazarında konumunu pekiştirecek.

TCI Genel Müdürü Çetin Tuğtağ, TCI’ın akıllı tasarım felsefesi ile hayata geçirdiği, hafif ancak dayanıklı mutfak sistemlerinin kısa süre içinde gördüğü ilgi ve imzaladığımız satış anlaşması bizleri gururlandırıyor. Gerçekleştirilen ihracatın şirketimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments