logo

TGS’DEN YOLCULARA 24 SAAT YABANCI DİL DESTEĞİ

tgs_dil

Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları ve İngilizce bilmeyen transit yolcularına daha iyi hizmet vermek için 6 dilde personel çalıştırmaya başladı.

tgs_kizlar

Son yıllarda yaptığı atılımlarla dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları, dünyanın farklı ülkelerinden, farklı diller konuşan transit yolcularını Atatürk Havalimanı’nda yönlendirmek ve sorunlarını çözebilmek için yeni çalışma başlattı.

tgs_dil_toplu2

TGS’YE DİL BİLEN PERSONEL TAKVİYESİ

İngilizce bilmeyen yolcularına yardımcı olmak ve daha iyi hizmet vermek için, Türk Hava Yolları’nın yer hizmetleri şirketi olan Turkish Graound Services(TGS) bünyesine yeni personel aldı. Turkish Graound Services(TGS) ilk etapta İngilizce, Fransızca,Almanca,Arapça,Romence,Rusca bilen personel aldı. Türk Hava Yollarının transit yolcuları için başlattığı yeni uygulamayı Türk Hava Yolları İstanbul Baş Müdürü Çelik Sipahi tanıttı.

tgs_celik_sipahi

TGS’DEN 6 DİLDE, 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET !

Transit yolcularının sorunlarını çözmek için, altı dilde hizmet vermeye başladıklarını söyleyen Çelik Sipahi, ” Atatürk Havalimanı TGS ekibi olarak, Ağustos ve Eylül ayı olarak en yoğun günlerimize giriyoruz. Bu dönem içerisinde yolcu sayılarımız bir önceki döneme göre yüzde on daha artmış olacak. Afrika kıtası olsun Rus Cumhuriyetleri olsun özelliklede Ortadoğu Bölgeleri buradaki yolcularımızın Atatürk Havalimanı’na geldiği zaman, kendi alfabeleri dışında Latin alfabelerine aşikar olmadıkları sebebiyle yollarını bulmada sorunlarını gidermekte, birtakım desteklere ihtiyaçları olmakta. Biz buradaki boşluğu yabancı dil bilen arkadaşlarımızla gidermeye çalışıyoruz. Burada altı dilde İngilizce başta olmak üzere Fransızca, Almanca, Arapça, Romence, Rusca dillerinde TGS firmamız tarafından yeni personel istihdam sağlandı. İlerleyen zamanlarda bu dilleri ihtiyaç durumuna göre daha da çeşitlendirmeyi ve artırmayı düşünüyoruz. Bu hizmeti vermeye başladıktan sonra yolculardan olumlu tepkiler almaya başladık” dedi.

Türk Hava Yollarının yer hizmetleri şirketi TGS İstanbul İstasyon Baş Müdürü Tuğrul Öztaş, çalışanlarının her birinin kendi dillerinde uzman olduğunu söyledi.

tgs_tugrul_oztas

DİL HİZMETİ VEREN TÜM TGS PERSONELİ İŞİNDE UZMAN !

Şu anda TGS’nin altı dilde hizmet verdiğini söyleyen TGS  İstanbul İstasyon Baş Müdürü Tuğrul Öztaş, “Bu bizim güzel bir hizmetimiz. Şu an altı dilde devam ediyor. Her ekibimiz de ihtiyaca göre hem dil olarak hem de sayı olarak artırıyoruz. Özellikle özel hizmet kontuarı ve transit banko meydanımızın en yoğun yerleri. Bu noktalarda ki hizmetimiz ilerleyen zamanlarda ihtiyaca ve gelen taleplere göre artırılacaktır. Arkadaşlarımız göreve yeni başladılar. Tüm çalışanlarımız yeni ancak çok iyi eğitimliler. Özel yolcu ilişkileriyle ilgili de eğitimler aldılar. Her biri kendi dillerinde uzmanlar. Şu anda toplamda 27 personelimiz var. Ama bu sayı git gide artıyor” diye konuştu.

tgs_ekip_yakin1

TGS EKİBİNİN TÜM FOTOĞRAFLARI FOTO GALERİDE

APRON24.COM

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?