logo

THOMAS COOK TUNUS’TAN DALAMAN’A ÇARK ETTİ

Güney Ege’yi ziyaret eden Thomas Cook Grup Ceo’su Peter Fankhauser, Tunus operasyonunu kesin olarak kapattıklarını Tunus’a bağlanan 5 uçağın Dalaman Havalimanı’na sefer yapacağını açıkladı.

thomas

Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen tur operatörlerinden Thomas Cook geçtiğimiz tafta Tunus’ta meydana gelen ve 38 kişinin hayatını kaybettiği, ölenlerin arasında çok sayıda turistin bulunduğu silahlı saldırı olayı üzerine, bu ülkeye yaptığı tüm turizm hareketini durdurduğunu ve Tunus Operasyonunu komple kapattığını duyurdu..

Konu hakkında bilgi veren GETOB Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Tunus’ta meydana gelen ve basın yayın organlarında yer alan silahlı saldırı olayını şiddetle ve nefretle kınadığımızı belirten mesajımızı tüm üyelerimizle paylaşarak tepkimizi dile getirmiştik. Hiçbir düşünce insan hayatına son vermeyi haklı gösteremez. Sektör olarak değerlendirdiğimizde bu tür eylemlerin meydana geldiği güvensiz ortamlarda turizmden bahsetmek de mümkün değildir. Tüm üyelerimize de dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda bilgilendirmede bulunduk. Güvenlik söz konusu olunca bizim için akan sular durur. Şüpheli bir kişi, durum veya paketle karşılaşılması durumunda Polisimizi ve Jandarmamızı haberdar etmeleri konusunda üyelerimizi uyardık” dedi.

thomas_1

TUNUS KOMPLE İPTAL, YENİ ROTA DALAMAN

Bülbüloğlu “GETOB olarak üyelerimize uyarılarımızın hemen sonrasında bölge olarak birçok üyemizin ve işletmelerin işbirliği yaptığı saygın tur operatörlerinden olan Thomas Cook Grup Ceo’su Peter Fankhauser geçtiğimiz hafta sonunda bölgemize geldi. Kendisini Dalaman Havalimanı’nda uçakta karşılayarak bölgemiz hakkında bilgilendirmede bulunduk. Görüşmelerimiz neticesinde Sayın Fankhauser, Thomas Cook’un Tunus operasyonunu kesin olarak kapattıklarını net bir dille ifade etti. Cumartesi günü itibariyle Tunus’a bağlanan 5 uçağın Dalaman Havalimanı’na yönelteceğini, taleplerin değerlendirilmesi sonucunda uçak sayısının dokuza kadar çıkabileceğini söyledi” diye konuştu.

Başkan Bülbüloğlu, “Diğer tur operatörlerinden TUI’ nin de Tunus operasyonunu başka ülkelere kaydıracağını öğrendik. Doğruluğunu araştırıyoruz. Bu durum bölgemizde kısmi doluluk sağlayacaktır. Bizlerin beklentisi farklı ülkelerdeki olumsuz olaylar sonucu değil, kalıcı tercihle bölgemizin rağbet görmesidir” dedi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?