logo

THY AVUSTRALYA SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

thy_globaly-logo

Türk Hava Yolları, Avustralya planlarını açıkladı. THY, önümüzdeki yılın ilk yarısında önce Sydney, sonrasında ise Melbourne seferlerine başlayacak.

temel-kotil_ucak

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, THY’nin önümüzdeki yılın ilk yarısında, Avustralya uçuşlarına önce Sydney ile başlayacağını sonrasında buna ek olarak Melbourne seferlerinin açılacağını açıkladı.

Önümüzdeki yıl Haziran ayında başlaması planlanan seferlerde ara durak noktası olarak Singapur, Bangkok, Jakarta ve Maldivler arasında bir seçim yapılacak. Bu şekilde başlayacak uçuşların 17 saat sürmesi planlanıyor. Kotil açıklamasında Türk ve Avustralya sivil havacılık otoritelerinin yapacağı görüşmeler ile netleşmesi planlanan uçuş planına göre haftada 3 sefer Sydney, 2 sefer de Melbourne seferinin yapılabilir olduğunu açıkladı.

Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü elinde bulunduran Türk Hava Yolları, Boeing 777-300ER tipi uçaklarla gerçekleştireceği Avustralya seferleri ile şuan Dubai üzerinden Avrupa’ya bağlanan kıtaya daha kısa bir uçuş imkanı da sunmuş olacak.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?