logo

THY DURBAN HATTINDA MUHTEŞEM AÇILIŞ

 

DSC_9425

Türk Hava Yolları, Afrika’da 46’ıncı, uluslararası olarak da 280’inci uçuş noktası Durban seferlerine bugün THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın katılımıyla başladı.

DSC_9396

TK-42 sefer sayısı ile Airbus 330 tipi uçakla yapılan seferde uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 02.25’te kalktı. 280 yolcunun katıldığı ilk uçuşa THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, THY yöneticileri ve basın mensupları eşlik etti. Kalkış öncesinde yolcu salonunda BTA Durban yolcularına özel ikram sundu.

ayci_durban

AFRİKA DA 46’INCI NOKTA

Durban seferini değerlendiren THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı “Öncelikle ülkemize hayırlı olsun. Afrika’da 46. noktamızı Güney Afrika’da da 3’üncü noktamızı açıyoruz. Johannesburg, Cape Town’dan sonra Durban’ ı açıyoruz. Kısa bir süre önce de Miami hattını açmıştık. THY Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Olmuştur ve ekibimiz ile Miami’den sonra Durban’a geçiyoruz. Uluslararası anlamda 280 noktaya ulaşan şirketimiz 232. uluslararası noktamıza böylelikle kavuşmuş oluyor. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

durban

THY’nin İstanbul Durban seferleri haftanın 4 günü; Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi olmak üzere İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleşecek.

durban-03

DURBAN BÖLGENİN  EN ÖNEMLİ LİMAN KENTİ

Hint Okyanusu kıyısındaki Durban, ülkenin ikinci büyük kenti. Aynı zamanda Thekwini metropolitan alanının merkezi. Durban’ın nüfusu ise 3 milyon 300 bin. Şehir aynı zamanda büyük bir kültür, ticaret, turizm ve de sanayi merkezi.

Denizcilik konusunda önemli bir alt yapıya sahip Durban, ılıman, astropikal iklimi ve Hint Okyanusu kıyısındaki birbirinden güzel plajları sayesinde uluslararası bir üne sahip. Çok sayıda büyük otellerin, birbirinden güzel parkların yer aldığı şehrin sahil bandı bir cazibe merkezi. Sahil, Altın Şerit (İngilizce: Golden Mile) ismiyle de anılıyor. Botanik bahçeleri ve de Shaka Marine World adı ile de anılan dünyadaki türünün en büyüklerinden biri olarak kabul edilen Akvaryum yine bu şeritte yer alıyor.

1990’lara kadar ülkenin en büyük turizm merkezi olan Durban, bu özelliğini Cape Town’a kaptırsa da son yıllardaki atağı dikkat çekiyor. Özellikle kongre turizmi için yatırım yapan kent, dünyanın en büyük dördüncü kongre merkezi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?