logo

THY ESTENYO’DA REKOR KIRDI !

Vaated_3a.TIF

Baltık ülkelerinden Estonya’nın başkenti Tallin’e 2013 yılında İstanbul’dan haftada 3 gün karşılıklı seferleri başlatan Türk Hava Yolları, bu yılın ilk 8 ayında 39 bin yolcu taşıyarak rekor kırdı.

THY Estonya Genel Müdürü Erkan İnce, sefer sayılarının artmasının ardından doluluk oranlarının ve gelirlerinin yükseldiğini belirterek, “2014 yılında toplam 32 bin 613 yolcu taşıdık. Bu yılın ise ilk 8 ayında taşıdığımız yolcu sayısı 39 bini geçti. THY, Baltık bölgesinin en çok yolcu taşıyan havayolu” diye konuştu.

İstanbul-Tallinn arasında köprülerin kurulduğu 2013 Haziran ayından bu yana THY’nin Estonya Genel Müdürlüğü görevini yürüten Erkan İnce, Lennart Meri Havalimanı’nda DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Tallinn’e yapılan seferlerde geride kalan 2 yılı değerlendiren İnce, 2015 yılı itibariyle doluluk oranlarının yüzde 72 olduğunu ifade etti.

thy_pas

Erkan İnce, “Haftalık 3 frekansla Vilnius aktarmalı olarak başlayan seferler haftanın her günü direk yapılmaya başladı. 2015 itibariyle doluluk oranlarımız yüzde 72 oranında. Hızlı bir şekilde yolcu sayımızı artırmaya başladık. Satışlarımızın yüzde 40’ını Estonya’daki ofisimiz ve acentalarımız aracılığıyla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Estonların seyahat açısından birinci destinasyonlarının Türkiye olduğunu kaydeden Erkan İnce “2013’ten 2015’e kadar olan süreçte hem yolcu sayımızı hem de transit yolcu sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Taşıdığımız transit yolcularımızın ilk beş uçuş kenti Tiflis, Tel-Aviv, Bakü, Bangkok ve Dubai. Estonya’da kışlar uzun sürdüğü için yolcularımız hem yaz hem de kış sezonunda seyahat etmeye ilgi gösteriyorlar. Misafirlerimiz İstanbul’dan sonra tatil amaçlı olarak en çok Antalya’yı tercih ediyorlar” diye konuştu.

Genel Müdür İnce, THY’nin Tallinn hedefleri için de “Amacımız THY’yi Tallinn’de daha iyi noktalara taşımaktır. Doluluk oranlarını ve gelirlerimizi artırmamız gerekiyor. Havalimanı otoritesi ile görüşüp terminal içinde ücretsiz reklam sahaları elde ettik.Yazları şehrin değişik yerlerinde outdoor’larda ve tramvayları giydirerek reklam ve tanıtım çalışmalarımız oluyor. Estonya’da eğitimli ve kültürlü insan profili dikkat çekiyor. Ülkede internet kullanımı çok yaygın olduğu için imaj ve taktik olarak webside üzerinden reklamlarımız oluyor. Bu mecrayı yoğun bir şekilde kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

THY, 2013 yılında haftada 3 seferle başlattığı Tallinn uçuşlarını bugün haftanın her günü karşılıklı olarak gerçekleştiriyor. İstanbul-Tallinn gidiş-dönüş bilet fiyatları 190 Avro’dan başlıyor.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?