logo

THY İHMAL İDDİALARINI YALANLADI!

Bir yolcunun Türk Hava Yolları uçağında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesinin ardından, ortaya atılan THY uçaklarında kalp masajı yapacak şok aleti yoktu iddialarına yalanlama geldi.

thy_boeing_737-800

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Rotterdam seferini yapan Boeing 737-800 tipi uçağında seyahat eden S.A. adlı Türk bir yolcu uçuş sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Yolcunun hayatını kaybetmesinin ardından ortaya atılan iddiaları Türk Hava Yolları yalanladı.

THY KALP MASAJI 1

Türk Hava Yolları,İnişe yarım saat kala yolcunun rahatsızlandığını, uçakta iki doktor bulunduğunun anlaşılması üzerine sağlık kitiyle müdahaleye rağmen yolcunun hayatını kaybettiği bildirildi. THY, bir yolcunun “Uçakta kalp masajı yapacak şok aleti yoktu. Kimse yardım yapmadı” iddialarını da yalanlayan Türk Hava Yolları yetkilileri, “ THY de dahil havayolu şirketlerinde defibrilatör adı verilen kalp cihazı bulunduruluyor” dedi.

THY KALP MASAJI2

Doktorlara göre, uçuşlarda irtifa değişiklikleri ciddi kalp veya akciğer sorunu olan hastalarda önemli riskler doğurabiliyor. Kalp damarında tıkanıklık olan veya daha önce kalp krizi geçiren hastaların, uçuş öncesi bir kardiyolog tarafından değerlendirilmesi gerekiyor.

GÖKHAN ARTAN/HABERTÜRK

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?