logo

THY İLE KARAYİPLERE BODRUM FİYATINA TATİL

karayip1

Türkiye’nin önde gelen havayolu firmalarından THY, Royal Caribbean ile yolcularına ucuz tatilin yolunu açan yeni bir işbirliğine gittiğini duyurdu. Bu yeni ortaklıkla beraber turistler, uçak bileti dahil 1.490 Euroya Karayiplere paket tur fırsatı yakalayacak. Bu Türkiye’de Bodrum için verilen paket tur fiyatıyla üç aşağı beş yukarı aynı.

Dünyanın en büyük cruise firması Royal Caribbean ile Türk Hava Yolları’nın (THY) işbirliği Karayipler’e Bodrum fiyatına tatilin yolunu açtı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Royal Caribbean Türkiye İletişim ve Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz, “Misafirler, Türkiye’de bir hafta tatil fiyatına dünyanın en güzel adalarını ve Miami’yi görebilecek. Yeni kampanyamızla ‘1 tam 1 yarım’ ile kabinde ikinci kişi yüzde 50 indirimle seyahat edilebiliyor. Böylece kişi başı fiyat 1.490 ve 1.990 Eurodan başlıyor” dedi.

Canıyılmaz açıklamasının  devamında “Celebrity Cruises 2016 Haziran- Temmuz’da 999 eurodan başlayan fiyatla İstanbul çıkışlı Akdeniz turlarına başlayacak. 1 hafta sürecek seyahat Roma’da bitecek. Hedefimiz 1.500- 2.000 Türk misafiri ağırlamak” ifadelerini kullandı. Canıyılmaz, Royal Caribbean’ın yeni gemisi Harmony of the Seas’in ‘dünyanın en büyüğü’ unvanıyla Mayıs 2016’da denize ineceğini, Barcelona, Palma de Mallorca, Marsilya Provence, Caprie adası, Florance ve Roma’yı 1.300 eurodan başlayan fiyatlarla dolaşacağını söyledi.

karayipler

2016’DA HEDEF 12 BİN YOLCU
Türkiye’nin kruvaziyer turizmi için çok uygun bir ülke olduğunun altını çizen Canıyılmaz, yılda ortalama 95 bin kişinin cruise ile seyahat ettiğini, bunun 9 binini Royal Caribbean yolcularının oluşturduğunu vurguladı. İstanbul, Kuşadası, Fethiye, Dikili, Sinop ve Trabzon limanlarına uğradıklarını belirten Canıyılmaz “2016 hedefimiz 12 bin kişi. Daha sonra bunu 20 bine çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

HATTIN YÜZDE 20’Sİ CRUISE YOLCUSU

THY Miami Pazarlama Şefi Salih Ahzem Topal da, 25 Ekim’de açılan Miami hattına cruise kampanyasının destek olduğunu anlattı. Topal “Hat açılalı bir ay oldu. Yüzde 80 doluluk oranına ulaştık. Yeni bir hat için iyi bir rakam. Seyahat edenlerin yüzde 20’si cruise yolcusu” dedi. Dünyanın en büyük cruise limanlarından birinin Miami’de olduğunu söyleyen Topal “Biz cruise ürününü uçağa bağlamak istiyoruz. Yani cruise ile büyümeyi hedefliyoruz. Diğer şirketlerle de görüşmeler yapacağız” diye konuştu.

35 MİLYON DOLARLIK KAYIP

Türkiye’de altyapı eksikliğinden dolayı 2016’da aynı anda 70’den fazla geminin limana yanaşamayacağını öne süren Canıyılmaz “Salı Pazarı Limanı 3 gemiden fazla alamıyor. Dolayısıyla 70’den fazla gemi İstanbul’a yanaşamayabilir. Bu, 114 bin kişinin gelememesi demek. Bu 35 milyon dolarlık kayıp anlamına geliyor. Limana yanaşan gemi günlük 100-150 bin dolar bırakıyor” dedi.

thy_istanbul

“İSTANBUL HOMEPORT OLMALI”

Türkiye’nin kruvaziyer sektöründe ana liman (homeport) olma özelliklerini karşıladığını belirten Canıyılmaz, “İstanbul’un ‘homeport’ haline gelmesi elzemdir. Bu, diğer turizm sektörlerini de etkiler” diye konuştu. Zeytinburnu’ndaki Seaport projesinin artık zorunlu bir hal aldığını anlatan Canıyılmaz, şöyle konuştu: “Umuyoruz ki bu proje devletin desteğini alır ve en kısa zamanda uygulamaya konulur.” Canıyılmaz, 3. Havalimanı’nın tamamlanmasının uluslararası turizm markası İstanbul’un pazar payını daha da artıracağını vurguladı.Türkiye’ye en çok yolcu gönderen ülkeler

* Amerika

* Almanya

* İtalya

* İspanya

2015’te 9 gemi geldi
* Royal Caribbean (3)
* Celebrity (4)
* Azamara (2)

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?