logo

THY İLE “KAZAN-KAZAN” DÖNEMİ!

royal_caribben

Amerikalı gemi seyahat firması Royal Caribbean ile THY’nin işbirliği kısa sürede meyvesini verdi.

thy_boeing-777-300ER

Amerika’nın güney ucundaki Florida eyaleti sınırları içinde yer alan Miami dünyanın en büyük cruise (gemi seyahati) limanına sahip. Her yıl 5 milyon kişi Bahamalar ve Karayipler turuna katılmak için bu limana geliyor. THY’nin Ekim itibarıyla rakiplerine göre 2 kat ucuz bilet fiyatlarıyla Miami’ye direkt uçuş başlatması Türklerin de bu bölgeye ve turlara ilgisini artırdı.

thy_miami

‘BUSINESS’A YOĞUN TALEP!

THY, İstanbul-Miami seferlerine başladıktan sonra dünyanın en büyük gemi seyahat firması Amerikalı Royal Caribbean ile işbirliğine gitmişti. Bu işbirliğiyle THY’nin yolcu sayısı hızla arttı. THY’nin Miami Pazarlama Şefi Salih Ahzem Topal “Her 5 yolcudan 1’i gemi turlarına geliyor. 349 kişilik uçakların doluluk oranı yüzde 80’e ulaştı. Türk yolcular business koltuklara rağbet ediyor” dedi.

royal_caribben1

HEDEF 2.5 MİLYON YOLCU

Miami hattında cruise ile büyümeyi hedeflediklerini belirten Topal “5 milyon yolcunun yarısı Avrupa’dan geliyor. Bu büyük bir fırsat. Kalite ve ucuz bilet THY’yi avantajlı kılıyor” diye konuştu.

da “THY ile anlaşma kapsamında Türkiye’de 1 hafta tatil fiyatına Miami’yi ve dünyanın en güzel gemileriyle Karayip adalarını görme fırsatı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bilal Emin TURAN/ Posta

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?