logo

THY İLE MIDDLE EAST ‘KOD’ İÇİN ANLAŞTI


Türk Hava Yolları ve Middle East Airlines arasında ‘kod’ paylaşımı anlaşması imzalandı.

Lübnan’ın bayrak taşıyıcı havayolu Middle East Airlines (ME) ve Türk Hava Yolları (TK) bugün, Lübnan ve Türkiye arasındaki güzergâhlarda, iki havayolunun yolcularına daha fazla seyahat imkânı sağlayacağı bir kod paylaşımı anlaşmasına imza attı.
15 Mayıs 2017 itibariyle resmen yürürlüğe girecek anlaşma bugün, Middle East Airlines’ın Beyrut’taki Genel Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve taraflardan üst düzey yetkililerin katıldığı törende, Middle East Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Mohamad A. El-Hout ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bilal Ekşi tarafından imzalandı.

İKİ ÜLKE ARASINDA FAZLA SEYAHAT SEÇENEĞİ 

Hava Yolları ve Middle East Airlines arasındaki ticari işbirliğinin genişletilmesi hedeflenen kod paylaşımı anlaşması çerçevesinde her iki havayolunun, yolcularına Lübnan ve Türkiye arasında daha fazla seyahat seçeneği sunmaları amaçlanıyor.
Anlaşmaya göre iki havayolu şirketi arasında, Middle East Airlines’ın günde 2 sefer gerçekleştirdiği Beyrut – İstanbul v.v. hattı ile Türk Hava Yolları’nın günde 3 sefer icra ettiği İstanbul – Beyrut v.v. parkurunda karşılıklı olarak kod paylaşımı yapılabilecek.
MEA Yönetim Kurulu Başkanı Mohamad A. El-Hout, bu anlaşmanın Lübnan ile Türkiye arasındaki ekonomik işbirliğinin teşviki açısından önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, her iki havayolunun yolcu ihtiyaçlarını daha efektif bir şekilde karşılama noktasında da mühim bir gelişme olduğunun altını çizdi. Bu anlaşmanın ayrıca, iki farklı havayolu ittifakının iki üye havayolu şirketi arasında imzalandığının önemine de değinen El-Hout; “Henüz imzalarını attığımız bu işbirliği, her iki bayrak taşıyıcının sefer icra etmedikleri şehirlere ulaşma potansiyeli anlamında da son derece faydalı olacak.” dedi.İmzalanan anlaşma sayesinde iki ülke bayrak taşıyıcısının, yolcularına daha esnek seyahat olanaklarından yararlanma imkânını sunacaklarını belirten Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Bilal Ekşi; “Geliştirilen işbirliği ile her iki havayolu şirketinin uçuş ağlarını kullanarak yolcularımıza daha fazla seyahat olanağı sunmayı amaçlıyoruz. Ticari açıdan da taraflar için önemli ölçüde faydalı olacağına inandığım işbirliği çerçevesinde iki taşıyıcı da yolcularına, modern filoları ve gelişmiş hizmet seviyelerini tecrübe etme imkânını da sağlıyor olacaklar. Bu anlaşmayla birlikte, iki havayolu arasındaki olumlu ilişkilerin önümüzdeki süreçte daha da gelişeceği ve belirli ölçüde aşama kat edeceği inancındayım.” dedi.

 

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments