logo

THY İSRAİL’E TAZE BALIK TAŞIYACAK!

Türk Hava Yolları(THY) bünyesindeki Turkish Cargo, İzmir – Tel Aviv arasında kargo seferlerini başlatıyor. Yeni uçuş rotasıyla birlikte Ege Denizi’nden çıkan balıklar taze olarak İsrail’e transfer edilecek.

Dünyadaki geniş uçuş ağı sayesinde 120 ülkeye hizmet sağlayan Turkish Cargo, taze balık taşımaları için İzmir’den İsrail’in başkenti Tel Aviv’e  29 Nisan’dan itibaren düzenleyeceği tarifeli kargo seferi başlatıyor. İki ülke arasında kurulacak yeni bağlantı noktasıyla birlikte su ürünleri ihracatını desteklemek adına önemli bir hamlede yapılmış olacak.

Ege’den çıkan balıklar, aynı gün Tel Aviv’deki tezgahlarda yer alacak

Su ürünleri ihracatında her dört balıktan üç tanesinin Ege bölgesinden gönderiliyor olması nedeniyle artan ihracat talebine etkin bir çözüm üreten Turkish Cargo, yolcu ve kargo uçakları ile dünyanın dört bir yanına gönderdiği taze balık gönderileri için sunduğu servislere bir yenisi daha eklemiş oldu. Taze balık transferi için en hızlı servisi İzmir – Tel Aviv kargo seferleriyle başlayacak. Bu kapsamda Turkish Cargo, ürün tazeliği ve kalitesi korunarak aynı gün taze balığı Tel Aviv’de alıcıları ile buluşturmayı hedefliyor.

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments