logo

THY İSVİÇRE’YE HAFTADA 60 SEFER YAPIYOR !

THY’DEN İSVİÇRE ATAĞI..!

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı Fatih Cığal, THY’nin İsviçre’nin Basel kentine haftalık sefer sayısının 7’den 14’e çıkarıldığını ve İsviçre’de üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştirdiğini açıkladı.

thy_agri-dagi

İsviçre’nin Basel kentinde, THY’nin sefer sayılarını artırması, yeni hedeflerin tanıtımı ve duyurulması kapsamında düzenlenen resepsiyonda konuşan Cığal,  THY’nin her yıl başarılarını artırarak, hatta katlayarak faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Geçen yıl THY’nin 54.7 milyon yolcu taşıdığını, bu yıl ise 63 milyon yolcu taşıyarak 12 milyar dolar ciro hedeflediklerini belirten Cığal, bu yılın ilk beş ayına bakıldığında hedefe rahatlıkla ulaşabileceklerini ifade etti.

THY’nin dünyada en fazla ülkeye uçuş yapan havayolu şirketi olduğuna dikkat çeken Cığal, “Basel’e haftalık sefer sayımızı 7’den 14’e çıkardık ve İsviçre’de Zürih, Basel ve Cenevre olmak üzere üç noktaya haftada 60 uçuş gerçekleştiriyoruz” dedi.

Cığal, “277 olan uçuş noktamızı 350’ye, 279 olan uçak sayımızı ise  450’nin üzerine çıkarmayı  hedefliyoruz. Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Afrika’dan Uzakdoğu’ya ve eski Sovyet Rusya ülkelerine yapılacak uçuşlarda İstanbul’u en önemli aktarma noktası haline getirmeyi hedeflemekteyiz. Olmazsa olmaz şartlarımızdan 3. havalimanı ise,  2023 hedeflerimize yönelik projeksiyonumuzda önemli yer tutuyor” diye konuştu.

Türkiye’nin Bern Büyükelçisi Mehmet Tuğrul Gücük de, THY’nin uluslararası arenaya çok iyi entegre olarak en tanınır Türk markası haline geldiğini kaydetti.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?