logo

THY İZMİR’DEN CENEVRE’YE DİREKT UÇACAK

THY’nin İzmir’den Cenevre’ye direkt uçuşları yakında başlayacak.

THY İzmir Bölge Satış Müdürü Hakan Nalbantlı, İzmir-Cenevre arası direkt uçuşların kısa sürede başlayacağını açıkladı, ancak dış hatlarda ağırlığı İstanbul’a verdiklerini söyledi.

thy_pas

Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Demeği’ni (BATU-DER) ziyaret eden Nalbantlı, Yönetim Kurulu Başkanı Akın Kazançoğlu’nun “Kentimizi harekete geçirmek için daha çok sefer lazım. İş hayatının canlanması için direkt uçuşlar çok önemli. Direkt uçuş olmayınca İzmir’e maalesef siz de olsanız gelmezsiniz. Beklentimiz İzmir’e daha çok yardımcı olunması” şeklindeki talebini değerlendirdi.

ALTYAPI YETERSİZ

Yaz aylarında İzmir ‘den Almanya’nın belli bölgelerine direkt uçtuklarını yakın zamanda ise Cenevre seferlerinin başlayacağını söyleyen Nalbantlı “İzmir’den yurtdışına direkt seferler başlatılması talebi mantıklı. Ancak global bir havayoluyuz, dünya oyuncuları arasında bulunmak için İstanbul pazarını biraz daha doyurmalıyız. İzmir’den belli noktalara dış hat koyulması olamaz. Bir hattı HUB yapmanız için uçak koymak. uçuş ve kokpit ekibi tahsis etmeniz lazım. Maalesef İzmir’de buraya uçak koysak bile görev alacak sayıda personel yok. Göndermek bir maliyettir. Sonuçta kar marjı düşünen bir şirketiz. İzmir kendi popülasyonuyla uçakları dolduramıyor. Olmayacak demiyorum, ama bu altyapının oluşması lazım” diye konuştu.

 

Kaynak:Hürriyet

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?