logo

THY KABİN MEMURUNA SON GÖREV!

cem_sehit_akra

Gana’da boğulan THY kabin memuru Cem Şehit, İstanbul’da yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

cem_anne

Gana’da denizde yüzerken boğulan Türk Hava Yolları (THY) kabin memuru Cem Şehit, İstanbul’da İbrahimağa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

cem_sehit_cenaze

Cem Şehit’in cenaze namazı Kadıköy’de bulunan İbrahimağa Camii’nde kılındı. Cenazeye THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY çalışanları ve akrabaları katıldı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığına götürülen Şehit’in cenazesi toprağa verildi.

cem_ayci_cenaze

Cem Şehit’in babası Hikmet Şehit, “İnsanın genç bir delikanlı çocuğunu kaybetmesi çok kötü bir şey. Gana’da denize girmiş. Ama açık deniz, çok dalgalı. Orada boğularak ölüyor. Kramp girmiş olabilir” dedi.

cem_baba

“ANNESİ DENİZE GİRMESİNİ İSTEMİYORDU”

Baba Şehit, “Son gidişinde annesi istemiyordu denize girmesini. Kendisi çantaya şortunu koyuyor, hanım alıyor kenara koyuyor, saklıyor. O tekrar alıp çantaya koyuyor. O kafaya koymuş, takdiri ilahi sonuçta. Çok iyi yüzme biliyordu. Pilotu da zor kurtarmışlar” diye konuştu.

cem_sehit_cenaze_1

Ayakta durmakta güçlük çeken anne Ayşe Şehit cenaze aracındaki tabuta dokunarak uzun süre gözyaşı döktü. Alınan bilgiye göre, Akra’da kaldıkları otelden denize giden Cem Şehit’i otel çalışanlarının uyardığı ancak kaptan pilotla birlikte denize girdiği öğrenildi. Dalgalara kapılan kaptan pilotun ise son anda kurtarıldığı belirtildi.

cem_anne1

 

Kaynak:DHA

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments