logo

THY KAZAN SEFERLERİNE YOĞUN İLGİ

kazan_sehir_genel

Türk Hava Yolları’nın dünya tarafından yeni keşfedilen tarih, kültür ve turizm ülkesi Tataristan’ın başkenti Kazan’a yaptığı seferlere yoğun ilgi var.

thy_kazan_ucak

THY Kazan’a haftanın her günü karşılıklı sefer düzenliyor. Boeing 737-800 tipi uçaklarla gece 02.15’de hareket eden yolcular, saat 05.15’de Kazan Uluslar arası Havalimanı’na ulaşıyor.

thy_kazan_aydar

THY’nin hem Kazan Havalimanı’nda hem de şehrin merkezi noktasında bir ofisi yer alıyor. THY şehir ofisinde 11 personel görev yapıyor. Yönetim kadrosu THY adına görev yapan 3 kişiden oluşurken, diğer hizmetler Kazan’ın yerlisi olan 8 personel görevlilerce veriliyor.

thy_kazan_muduru_omer

THY’nin İstanbul-Kazan karşılıklı seferleri hakkında bilgi veren Türk Hava Yolları Kazan Müdürü Ömer Aydın Yuvanç, “İstanbul’dan Kazan’a gelen yolcularımız iş adamları, turistler ve öğrencilerden oluşuyor. Bu yolcularımız Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan dünyanın tüm noktalarına bağlantı veren geniş bir network ağına sahip olması sebebiyle yolcuların çoğu THY’yi tercih ediyor. Aynı şekilde Kazan’dan İstanbul’a uçan işadamları, öğrenciler, turistler ve tarih araştırmacıları sağladığı geniş uçuş avantajları, güvenli oluşu ve güler yüzlü hizmeti sebebiyle Türk Hava Yolları ile uçuyor. Dünyanın en çok ülkesin ve en çok noktasına uçan havayolu olmamız bize artı bir avantaj daha sağlıyor” dedi.

HATTIN DOLULUK ORANLARI YÜZDE 80

THY İstanbul-Kazan karşılıklı seferlerinin doluluk oranları hakkında bilgi veren THY Kazan Müdürü Ömer Aydın Yuvanç, “Yaz sezonunda uçaklarımızdaki doluluk oranı yüzde 80 civarında, kış sezonunda ise yüzde 70 ile yüzde 75 arasında oluyor. İstanbul’dan Kazan’a yılda ortalama 80 bin civarında yolcu taşıyoruz. Bunun yüzde 60’ını İstanbul ve Türkiye’ye yüzde 40’ını da İstanbul üzerinden bağlantılı uçuşlarla dünyanın diğer noktalarına taşıyoruz” diye konuştu.

thy_kazan_ucak1

BAĞLANTILI UÇUŞLAR THY’YE İLGİYİ ARTIRIYOR

Dünyanın 110 ülkesinde, 278 noktaya uçuş gerçekleştiren THY’nin bağlantılı uçuşlarının, Kazan-İstanbul seferlerine ilgiyi artırdığına dikkat çeken Yuvanç, “Buradan saat 02.40’da kalkan uçağımızın sabah 06.40’da Atatürk Havalimanı’na varıyor. Böylece birinci dalgada Avrupa, Uzakdoğu ve Afrika’da hemen hemen her noktaya bağlantı sağladığımız için yolcular Türk Hava Yolları’nı tercih ediyor. Yolcular bekleme yapmadan dünyada istedikleri her noktaya İstanbul’dan uçma imkanı buluyor” şeklinde konuştu.

kazan_panorama

“KAZAN ÇOK HUZURLU VE GÜVENLİ TATİL KENTİ”

Kazan’a yılda 1 milyon 700 bin civarında turist geldiğini hatırlatan THY Kazan Müdürü Ömer Aydın Yuvanç “Kazan’a dünyanın her yerinde gelen turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor. Kazan çok huzurlu, temiz ve güvenli bir şehir. Rusya’nın Moskovo, Kremlin ve Sn. Petersburg  şehirlerine göre Kazan dana ucuzdur. 3 yıldızdan 5 yıldıza kadar çok sayıda dünyanın ünlü otel zincirleri burada hizmet veriyor. Bunun dışında Kazan dünyanın popüler sportif merkezlerinden biri. Dünya olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Buz hokeyi, ve futbol burada çok popüler. Bizden Gökdeniz Karadeniz’in Rubin Kazan futbol takımında oynaması, Kazan halkının Türkiye’ye olan sevgisini ve ilgisini artırmıştır. Bunun dışında Kazan’da her yıl çok sayıda uluslararası festivaller ve etkinlikler düzenlenmektedir. Bu özellikleriyle Kazan gelecek için daha iyi umutlar vaat eden bir dünya kenti konumundadır” diye konuştu.

thy_kazan_ofis2

HABERİN VİDEOSU

APRON24.COM/KAZAN-TATARİSTAN

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?