logo

THY MOSKOVA’DA YENİ EVE ÇIKTI !

Rusya’daki en büyük yabancı taşıyıcılarından biri olan Türk Hava Yolları, şehir ofisini yeniledi. Yeni ofisini açılışı Büyükelçi Ümit Yardım tarafından yapıldı.

Türk Hava Yolları’nın en kârlı dış hat noktalarından biri olan Moskova merkez ofisi yenilendi. Toplam 500 metre karelik satış ve yönetim ofisinin açılışı, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım tarafından gerçekleştirildi.

thy_moskova

THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende, 12 yıldır kullanılan Bolshaya Dmitrovke Sokağı’nda bulunan merkez ofis, Valovaya Ulitsa 35 numaradaki ofise taşıdı. Mefail Deribaş, amaçlarının daha iyi hizmet vermek olduğuna dikkat çekerek, “Eski ofisimizin yeri de çok merkeziydi. Ancak yer sıkıntısı çekiyorduk. Ruslar, uçak biletlerini havayolu şirketlerinden giderek kendileri satın alıyor. Ofisimize gelen yolcularımıza otopark hizmeti veremiyorduk. Yeni merkezimiz hem daha büyük hem de bu konuda artık konuklarımız mağdur olmayacak” dedi.

thy-moskova-daki

“THY ÜLKEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR”

Yapılan törende konuşan Moskova Büyükelçisi Ümit Yardım, “THY son yıllarda hızla büyüdü. İki ülkenin gelişen ilişkilerinde çok önemli bir taşıyıcı. Burası THY kadar ülkemizi de temsil ediyor” diye konuştu. Yeni ofis iki ayrı bölümden oluşuyor. Ana girişte bilet satış ofisi yer alıyor. Ağırlığını Rus çalışanların oluşturduğu satış bölümünün arkasında ise muhasebe, finans ve yönetim ofisleri bulunuyor. THY’nin Rusya’da havalimanları dahil 5’i Türk toplam 45 personeli bulunuyor.

MOSKOVA OFİSİ YAZ SEZONUNA HAZIR

Ekonomik krizle birlikte kurlardaki hızlı değişim nedeniyle Ruslar biraz yaz sezonu için biraz temkinli olsa da tur operatörleri, bir kaç ay içinde hızlı bir yükselişin olacağına dikkat çekiyor. THY önümüzdeki yaz için günde 4 kez yapılan İstanbul-Moskova uçuşlarını aynı sayıda sürdürecek. Halen günde bir kez Ankara-Moskova seferi de yapılacak. Ancak Antalya-Moskova uçuşları geçen yıl günde 3 kez yapılırken bu yıl günde bir sefer planlanıyor. Kuşkusuz önümüzdeki günlerde bu sayının da artırılması gündeme gelecek.

thy_moskova_1

MOSKOVA OFİSİNİ TÜRK ŞİRKETİ YENİLEDİ

Ofisteki tüm inşaat işleri, Megaron şirketi tarafından yapıldı. Yaklaşık 20 yıldır Moskova’da yaşayan Megaron’un sahibi Mimar Semih Altındağ, bir buçuk aylık çalışmayla ofisi tamamladıklarını ifade etti. Taşları ve havalandırma sistemlerini Türkiye’den getirdiklerini belirten Altındağ, THY ofisini bir Türk şirketi olarak yapmaktan memnun olduklarını söyledi. Rusya’da önemli inşaat çalışmalarına imza atan Enka şirketi ile Rusya’ya geldiğini söyleyen Semih Altındağ, yaklaşık 15 yıldır kendi şirketiyle mağaza, restoran ve bankaların iç inşaat çalışmalarını yapıyor. Megaron iki yıl önce Moskova’da Sheremetyevo Havalimanı’ndaki duty free mağazalarının da içinin de inşaatını gerçekleştirmişti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?