logo

THY NEW YORK YOLCULARI ÜCRETSİZ İNTERNET İSTİYOR

internet_ucak

Hemen hemen tüm uçuşlarını Türk Hava Yolları ile yapan on binlerce yolcu, THY New York-İstanbul seferlerinde internetin ücretsiz olmasını istiyor.

thy_a330_300

THY ( Türk Hava Yolları )’nın İstanbul- Amerika uçuşlarında başta New York olmak üzere, diğer Amerika hatlarında internetin ücretsiz olması isteniyor.

ø;

“SINIRSIZ İÇKİ BEDAVA İNTERNET NEDEN PARALI?”

Türk Hava Yolları’nın  günde karşılıklı 3 sefer yaptığı New York hattında sıkça seyahat eden Türk işadamları ve binlerce yolcu bu taleplerinin yakın zamanda karşılanması için, Başbakan Binali Yıldırım, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve THY Genel Müdürü Temel Kotil’e mail yağdırdı.

İŞADAMLARI VE TÜRK TOPLUMU NE DİYOR?

İşadamı, ABD Mevlana Camii Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Üstün “New York seferlerinde, senelerdir, ailece THY ile uçuyoruz. Tek yön bilet 400-500 dolar arasından değişiyor. Havada viski, şarap, bira, sınırsız ve bedava olmasına rağmen, çağımızın en temel insani ihtiyacı olan internet paralı. TTNET’den saati 10 dolardan satın almak lazım. THY New york uçaklarında içki değil, internet sınırsız ve parasız olsun. Haberleşme çağında THY bunu her havayolundan önce yapmalı” dedi.

İşadamı, New Jersey Paterson Camii 2. Başkanı Hasan Ören ise “THY New York – İstanbul uçuşlarında internetin sınırsız ve parasız olması milli şirketimize büyük prestij sağlar. Transit uçan yabancı yolcuların çok hoşuna gider. THY’den uçuşlarda parasız internet hizmetini acilen bekliyoruz” diye konuştu.

Casually dressed middle aged man working on laptop in aircraft cabin during his business travel. Shallow depth of field photo with focus on businessman eye.

“THY YOLCU SAYISINI ARTIRABİLİR”

Petrol şirketi sahibi işadamı Ziya Erdemir de “Daha önce New York – İstanbul seferlerinde ücretsiz, limitsiz internet talebimiz oldu. 25 senedir Amerika’da yaşayan bir Türk işadamı olarak senede çok defalar İstanbul ve Ankara’ya uçuyoruz. Yeniliklerin öncüsü THY’nin sınırsız internet hizmeti vermesini bekliyoruz. Bu hayata geçirilirse THY için de güzel bir tanıtım olur. THY müşteri sayısını artırır. Dünyada bazı hava yollarında ekonomi vs. ayırımı yapmadan internetin ücretsiz olduğunu biliyoruz” ifadelerini kullandı. 

HERKES OFİSİNİ 10 BİN FEET’E ÇIKARACAK”

Amerika’da çok sayıda inşaat şirketi bulunan Müteahhit işadamı Mehmet Odacı ise “İçki paralı, internet parasız ve sınırsız olsun. Zira 10 saatlik yolculuk ta havada haberleşme çok önemli ve gerekli. Hava alanına yakınını almaya gelen yolcu, saatlerce uçağın iniş saati hakkında bilgi bekliyor. İrtibat kuramıyor. Sınırsız ve ücretsiz internet ile yolcular, haber sitelerinde gezinip, dünya ve Türkiye’deki gelişmeleri takip edecekleri, maillerini okuyacakları için daha çabuk zaman geçer. Herkes ofisini 11 bin fite çıkaracak. Hayat devam edecek” şeklinde konuştu.

İbrahim Boran New York

İBRAHİM BORAN-NEW YORK/ÖZEL HABER

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?