logo

THY SAN FRANCİSCO SEFERLERİNE YOĞUN İLGİ !

thy_boeing-777-300ER

Amerika’da 7 noktaya uçuş yapan Türk Hava Yolları, bu ülkeden dünyaya yaptığı bağlantılarla, doluluk oranlarında üst sıralara doğru emin adımlarla ilerliyor.

Yolcular en yoğun ilgiyi ise THY’nin Amerika’daki 7’inci uçuş noktası San Francisco seferlerine ve buradan yapılan bağlantılı uçuşlara gösteriyor.

 Uçaklarında bulunan şehir görselleriyle dikkati çeken Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-San Francisco seferi, İstanbul aktarmalı olarak birçok ülkeye de ulaşım imkanı sağlıyor.

İlk seferinin ardından yaklaşık bir ay geçmesine rağmen yaşanan yoğunluğa dikkat çeken THY San Francisco Genel Müdürü Muhammed Soner Aydın, “San Francisco-İstanbul uçuşlarımız şu anda haftada 5 sefer olarak yapılıyor. Uçuşlarımız 11 Mayıs itibarıyla her gün yapılacak. İstanbul’a direkt uçuşlarımızla San Francisco’daki Türk toplumu çok mutlu olmuş, bize çok iyi geri dönüşler oldu” dedi.

thy_kabin-ikram

“EN YOĞUN TALEP BUSINESS CLASS’A”

Türk Hava Yolları’nın dünyanın en çok ülkesine uçan geniş bir ağa sahip olduğunu hatırlatan Aydın “Son haftalardaki verilere baktığımızda doluluk oranları gayet yüksek. Özellikle Business Class’da beklentilerin üzerinde bir doluluk oranı sağladık. Türkiye dışında özellikle Hindistan, İran, Güney Avrupa, Balkanlar, Afrika ve Ortadoğu noktalarına San Francisco’dan çok sayıda yolcu taşıma imkanına sahip olduk. Türk Hava Yolları’nın hizmet kalitesini San Francisco’da yaşayan yolcularla buluşturmak bizleri gerçekten gururlandırıyor” diye konuştu.

YOLCULAR İKRAM VE HİZMETTEN MEMNUN !

THY ile seyahat eden Alfredo ve Isabelita Joves çifti, San Francisco’dan 44 kişilik bir kafileyle İstanbul aktarmalı olarak Yunanistan’a gideceklerini ve THY’nin bu yeni seferinden memnun olduklarını dile getirdi. Antalya Üniversitesi MBA Amerika programı dahilinde Antalya’dan İstanbul aktarmalı, 25 universite öğrencisiyle San Francisco’ya gelen Doç. Dr. Mesut Akdere de “THY’nin San Francisco’ya açmış olduğu bu yeni hat bizim için müthiş bir imkan sağladı ve buraya doğrudan uçuş gerçekleştirebildik. THY’nin bu yeni uçuş noktası özellikle Amerika’ya gelip gidenler ve Amerika’da yaşayan bizler için büyük önem arz etmekte” şeklinde konuştu.

Bir teknoloji firmasında mühendis olarak çalışan Nagihan Eroğlu ise “Daha önce Türkiye’ye dönebilmek için iki ya da üç farklı uçağa binmemiz gerekiyordu. Tabi ki uçuşlar toplamda 17-20 saati buluyordu. Şimdi kolaylık oldu. En büyük problem, uçuşlarının çok uzun olması ve sürekli farklı ülkelerde uçak değiştirmek zorunda kalınmasıydı. Dil bilmiyorlar, yol bilmiyorlar, bu da büyük bir stres yaşatıyordu. Ama şimdi buradan THY ile direkt Türkiye’ye gidecekler ve çok memnunuz” dedi.

sannn_1

SAN FRANCİSCO UÇAĞINA ÖZEL LOGO !

İlk seferini 13 Nisan’da İstanbul’dan San Francisco’ya gerçekleştiren THY, San Francisco’da beklenenin üstünde bir ilgi ve yoğunlukla karşılandı. Toplamda 300 Ekonomi ve 49 Business Class olmak üzere 349 yolcu kapasitesi olan Boeing 777-ER300ER tipi uçakların bazılarının gövdesinin bir yanında İstanbul, diğer yanında San Francisco’nun şehir görselleri yer alıyor.

MİAMİ UÇUŞLARI 25 EKİM’DE BAŞLAYACAK

THY, Amerika’daki 8’inci uçuş noktası Miami seferlerine ise 25 Ekim Pazar günü başlayacak. THY Miami seferlerini filosunun genç üyelerinden Boeing 777-300ER tipi uçaklarla gerçekleştirecek.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?