logo

THY SEFERLERİNİ ATEŞ ÇEMBERİNDEN ÇEKTİ !

VATANDAŞLARIMIZ NASIL DÖNECEK !

Suudi Arabistan’ın, ‘Yemen Husileri’ne  gece başlattığı hava operasyonunun ardından. tüm sivil havalimanları uçuşa kapatıldı. 

Iran Condemns Saudi Strikes in Yemen 'Dangerous Step' + Video &

Dışişleri Bakanlığı ‘çok acil’ koduyla çağrı yaparak, Yemen’deki Türklerin ülkeyi acilen terk etmelerini istedi.

THY de tüm seferlerini iptal edince, ateş çemberinde kalan Türklerin ülkeye nasıl döneceği konusu tam bir krize dönüştü.

thy_ucaklar

THY TÜM SEFERLERİNİ DURDURDU !

Can güvenliğinin kalmadığı ülkeden kaçış sürerken, THY bu ülkeye yaptığı tüm seferleri karşılıklı olarak durdurarak iptal etti. THYİstanbul’dan Yemen’in Başkenti Sana’ya Perşembe hariç haftada 6 gün sefer yapıyor. Dün gece saat 08.55’de yapılması gereken, TK 838 sefer sayılı İstanbul-Sana uçuşu iptal edilen ilk sefer oldu. Milli şirket tüm seferleri iptal ederken, Dışişleri Bakanlığı’nın çağrısı üzerine ülkeyi terk etmek için yollara düşen vatandaşlarımızın Türkiye’ye nasıl dönecekleri krize dönüştü.

yemen_hava_saldirisi

UÇAK TA YOK HAVALİMANI DA …!

Yemen’deki sivil havalimanları Husilere karşı gerçekleştirilen hava bombalı hava saldırısında büyük hasar görerek kullanılamaz hale geldi. Suudi Arabistan savaş uçakları son olarak, Sana’daki Daylami Hava Üssüne bomba yağdırdı. Operasyonda, hava üssündeki uçaksavar bataryaları ile 4 savaş uçağının etkisiz hale getirildi. Sana’nın güneyindeki Husilere ait askeri kampların da yerle bir edildiği belirtildi.

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments