logo

THY UÇAĞI PATLAMADAN SON ANDA KURTULDU!

mogadisu_patlama

Somali’nin başkenti Mogadişu’da havalimanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre olayda en az 7 kişi hayatını kaybetti. THY uçağı saldırıdan kısa süre önce havalandığı için patlamadan etkilenmedi. 

Görgü tanıkları, iki büyük patlama duyduklarını ve olay yerinden silah sesleri geldiğini de belirtiyorlar. Somalili gazeteci Harun Maruf, Mogadişu Uluslararası Havalimanı girişindeki kontrol noktasında iki bomba yüklü aracın patlatıldığını Twitter hesaplarından paylaştı.

thy_a320

THY UÇAĞI DAKİKALAR ÖNCE HAVALANDI

Mogadişu’daki uluslararası havalimanına bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırı öncesinde Türk Hava Yolları uçağının aprondan havalandığı öğrenildi.

Mogadişu Havalimanı’nın barış gücü askerleri tarafından kullanılan kapısına bomba yüklü iki araçla saldırı düzenlendi. Havalimanı kapısında görevli BM ve AMISOM (Afrika Birliği Barış Gücü) askerlerinin de bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetti.

Yaralı sayısıyla ilgili bilgi verilmedi. Patlamada terminalin camları kırılırken, saldırıdan Türk Hava Yolları’nın Mogadişu’dan Cibuti aktarmalı TK689 sefer sayılı İstanbul’a gelecek Airbus 320 tipi uçağı etkilenmedi.

Büyükelçilik yetkilileri, olayda ölen ya da yaralanan Türk vatandaşı olmadığını belirtti. Mogadişu havalimanı BM ve AMISOM tarafından üs olarak kullanılıyor.

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?