logo

THY UÇAĞI TEKNİK ARIZA NEDENİYLE GERİ DÖNDÜ !

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Ekaterinburg seferini yapan yolcu uçağı, teknik arıza nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Yolcular başka bir uçakla Ekaterinburg’a gönderildi.

thy_ucak_lodos_1

THY’nin TC-JRJ kuyruk tescilli A321 tipi yolcu uçağı, Ekaterinburg, seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalandı. Havalandıktan kısa bir süre sonra uçakta meydana gelen teknik arıza nedeniyle uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi’yle irtibata geçerek geri dönme kararı aldı. Uçak sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na inişini gerçekleştirdi. Arıza meydana gelen uçak teknik hangara alınırken, yolcular yaklaşık dört saatlik bir gecikmenin ardından, başka bir uçakla Ekaterinburg’a gönderili.

lufthansa_b737-500

ANKARA UÇUŞLARI YAĞMUR NEDENİYLE AKSADI
Ankara’da akşam saatlerinde etkisini gösteren olumsuz hava koşulları uçak seferlerini de etkiledi. Şiddetli yağmur nedeniyle Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Ankara seferini yapan yolcu uçağı Atatürk Havalimanı’na geri dönerken, Münih-Ankara seferini yapan Lufthansa Havayolları’na ait yolcu uçağı da Atatürk Havalimanı’na yönlendirildi.

APRON24.COM

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments