logo

THY UÇAĞINDA BOMBA PANİĞİ !

thy_ucak_gece_4

İstanbul-Tokyo seferini yapmak üzere hareket eden THY’ye ait uçak, tuvaletinde tespit edilen “C-4 kargo” yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri döndü.

ucak_tuvaleti

TUVALETTE “C-4 KARGO” YAZISI…

Türk Hava Yolları’na (THY) ait İstanbul-Tokyo seferini yapmak üzere hareket eden uçak, tuvaletinde tespit edilen “C-4 kargo” yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı’na geri dönerek mecburi iniş yaptı. Yolcuları terminale alınarak, bomba prosedürü uygulanan uçakta, herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

thy_ucak_ici_hostes

KABİN MEMURU GÖRDÜ !

Alınan bilgiye göre, THY’nin TK-52 sefer sayılı uçağı gece 01.30’da Atatürk Havalimanı’ndan Tokyo’ya hareket etti. Kabin memurlarından biri tuvaletin kapısında “C-4 kargo” şeklinde bir yazı gördü. Durumu, uçağın kaptan pilotuna bildirdi.

Kuleyle irtibata geçen kaptan pilot, iniş için gerekli izni istedi. Uçak, Karadeniz hava sahasından dönerek saat 04.30’da Atatürk Havalimanı’na indi.

thy_ucak_gece_2

AÇIĞA ÇEKİLDİ BOMBA ARANDI !

Açığa çekilen ve bomba prosedürün uygulandığı uçaktaki yolcular terminale alındı. Polis ekipleri uçağın kabin ve kargo bölümünde K-9 bomba uzmanı köpeklerle arama yaptı. Aprona getirilen mobil x-ray cihazıyla valizler tek tek arandı. Uçaktaki aramalarda herhangi bir bulguya rastlanılmadı.Tokyo’ya seferin ise akşam saatlerinde yapılacağı bildirildi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?