logo

THY YÖNETİMİNE BİR SÜRPRİZ İSİM DAHA !

Türk Hava Yolları’nda 6 Nisan Pazartesi günü yapılacak genel kurul öncesi yeni bir gelişme daha yaşandı. Şirketten yapılan açıklamada, 16 Mart 2015 tarihli yönetim kurulu kararı ile Bağımsız Yönetim Kurulu üye adaylığı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulan, İsmail Cenk Dilberoğlu hakkında Sermaye Piyasası Kurulu’nun  bugün  uygunluk verdiğini duyurdu. AKP İstanbul İl Genel Meclisi üyesi olan Avukat İsmail Cenk Dilberoğlu, halen Ensar Vakfı Genel Başkanlığı görevini de yürütüyor.

ismailcenk

Hatırlanacağı üzere THY, Bağımsız Yönetim Kurulu üye adaylıkları için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulan Arzu Akalın, İlker Aycı ve  Serdar Hüseyin Yıldırım hakkında  Sermaye Piyasası Kurulu’nun  02.03.2015tarihli yazısıyla uygunluk verildiği bildirmişti. Bu gelişmenin ardından Yıldırım  DHMİ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevine atanmıştı.

Bilindiği gibi THY Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarafından seçilen 3’ü bağımsız 9 üyeden oluşuyor. THY’da halen Muzaffer Akpınar, Arzu Akalın, İlker Aycı bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

 

 

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments