logo

THY’DE İKİ NOKTADA SEFER ARTIŞI YOK !

thy9

Rusya ve Ukrayna’nın hava sahalarını karşılıklı olarak kapatma kararı almalarının ardından gözler Türk Hava Yolları’na çevrildi.

THY Basın Müşaviri Dr. Ali Genç, Rusya ve Ukrayna’ya sefer sayılarını arttırmayı planlamadıklarını açıkladı. RİA Novosti’ye konuşan Genç, şimdilik konuyla ilgili bir çalışma yapmadıklarını belirterek, “Pazar potansiyelinin değerlendirilmesi, yeni seferler ve destinasyonlar açılması, Rusya ve Ukrayna’daki partnerlerimizle uluslararası sivil havacılık anlaşmaları kapsamında hayata geçirilebilir” dedi.

Ukrayna, 28 Eylül’de aldığı kararla 25 Ekim’den itibaren Rus havayolu şirketlerine ait uçaklara hava sahasını kapatma kararı almıştı. Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, 25 Rus havayolu şirketine yasak getiren Ukrayna’ya misilleme yapılması için Ulaştırma Bakanlığı’na talimat vermişti.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Dmitriy Medvedev’in direktifi doğrultusunda, Ukrayna uçaklarının Rusya’ya düzenlediği seferlerin 25 Ekim’den itibaren yasaklanacağı belirtilmişti.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?