logo

THY’DE MURAT ŞEKER DÖNEMİ!

thy_murat_seker

Türk Hava Yolları Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Kılıç’ın yerine Murat Şeker atandı. Türk Hava Yolları, yapılan yeni atamayı yazılı bir açıklama ile duyurdu.

thy_genel

Türk Hava Yolları’nın açıklaması şöyle:

Türk Hava Yolları A.O. Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Dr. Murat Şeker Atandı.

Ortaklığımız Yönetim Kurulunca; Türk Hava Yolları A.O. Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına Sn. Coşkun Kılıç’ın yerine Sn. Dr. Murat Şeker’in atanmasına karar verilmiştir.

Dr. Murat Şeker kimdir?

2000 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Murat Şeker, 2002 yılında Sabancı Üniversitesi’nden Ekonomi Master derecesini ve 2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Minnesota Üniversitesi’nden Ekonomi alanında doktora derecesini almıştır. Tüm eğitim programlarını yüksek şeref derecesiyle tamamlayan Şeker, doktora eğitimi süresince Ekonomik Büyüme ve Kalkınma, Para ve Bankacılık, Kamu Finansmanı alanlarında dersler vermiştir. Şeker, 2008-2011 yılları arasında ABD’de Dünya Bankası’nın Finansal ve Özel Sektör Gelişimi Başkan Yardımcılığı altında Girişimcilik Araştırma Bölümü’nde Analist, 2011-2013 yılları arasında yine Dünya Bankası’nın aynı Başkan Yardımcılığı altında İnovasyon, Teknoloji ve Girişimcilik Bölümü’nde Ekonomist olarak görev almıştır.

Eylül 2013’te Türkiye’ye dönerek Ziraat Bankası’nda Yatırımcı İlişkiler Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başlayan Şeker, Ağustos 2014 tarihinden itibaren Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı olarak görevine devam etmiştir. Dr. Murat Şeker, Ziraat Bankası bünyesinde; Ziraat Yatırım, Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat Sigorta şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. İş hayatının yanı sıra akademik çalışmalarına da devam eden Şeker, 2015 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde yarı zamanlı eğitmen olarak çalışmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları A.O.

Basın Müşavirliği

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?