logo

THY’DEN BALAON PİLOTLARINA HAVACILIK EĞİTİMİ

balon

Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), balon pilotlarına yönelik “Havacılık Nosyonu Eğitimi” düzenledi.

THY Eğitim Akademisi tarafından Kapadokya Meslek Yüksek Okulu’nda 7-9 Eylül 2015 tarihleri arasında verilen eğitimlere, 120 balon pilotu katıldı. Karar alma süreçleri, insan faktörleri, CRM(İnsan Kaynakları Yönetimi) konularını içeren eğitimlerin, Ekim ayı içinde de devam etmesi ve 120 pilotun daha sözkonusu eğitime katılması planlanıyor.

BALON PİLOTLARINA UYGULANACAK TESTLER

Öte yandan, SHGM Ticari uçuş yapan balon pilotlarının ve Balon Pilotluğu Lisanslandırma Talimatına (SHT-1E) uygun olarak balon pilotu lisanslandırma eğitimi ve lisansı alacak pilot adaylarının, eğitime başlamadan önce uçuşa yatkınlıklarının ve yeteneklerinin uygunluğunu değerlendirmeye yönelik uygulanacak psikoteknik/psikomotor testlere ilişkin esas, usul ve kısıtlamaları belirlemek amacıyla “Balon Pilotlarına Uygulanacak Testler Hakkında Genelge” taslağı  hazırladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, taslak ile ilgili görüşlerin 09.10.2015 tarihi mesai bitimine kadar “Görüş Bildirme Formu”nu doldurmak suretiyle mevzuat@shgm.gov.tr  adresine iletilmesi istendi.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?