logo

THY’DEN HİSSE SENEDİ AÇIKLAMASI

thy_boeing_737-800

THY hisse senetlerindeki düşüşle ilgili açıklama yaptı.

Türk Hava Yolları, son günlerde hisse senetlerinde yaşanan hareketlilikle ilgili olarak açıklama yaptı. Kurumdan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada “Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olumsuz fiyat hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun “Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına ilişkin Tebliği” çerçevesinde kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır” denildi.

Açıklamada  şirketin  operasyonel performansının şeffaf bir şekilde izlenebilmesi amacıyla trafik sonuçlarını aylık olarak açıkladığı hatırlatılarak şu ifadelere yer verlidi:

 En son 14.04.2016 tarihinde açıkladığımız ilk çeyrek trafik sonuçlarımıza göre %19,1 kapasite artışına karşın olumsuz jeopolitik gelişmelere bağlı olarak gerileyen direkt yolcu potansiyeli nedeniyle%10,3 yolcu sayısı artışı ve yolcu doluluk oranında 2,9 puan düşüş gerçekleşmiştir.

Aracı kurumların yayınlamakta olduğu analist raporları tamamen ilgili kurumların kendi iç sektörel araştırmaları  ile kendi tahmin ve hesaplamalarına dayanan bağımsız görüşlerini ifade etmekte olup Ortaklığımız yönetiminin görüşlerini yansıtmamaktadır. Ortaklığımız 2016 yılı için 12.01.2016 tarihinde açıklamış olduğu %20-22 seviyesindeki EBITDAR marjı hedefini korumaktadır.

Ayrıca, 4 Nisan 2016 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu yetkilendirilmesi alınan “Hisse Geri Alım Programı”  üç yıl süreyle geçerli olup Yönetim Kurulumuz Ortaklığın yatırım planı,  nakit durumu ve piyasa koşullarını göz önüne alarak programı başlatmaya veya sonlandırmaya yetkilidir.  Program dahilinde pay alım işlemlerine başlama kararı verilmesi halinde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.”

0 0 vote
Article Rating

Share
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments