logo

THY’DEN ÖNEMLİ RUSYA DUYURUSU!

moskova_havalimani_yolcu

24 Kasım’da düşürülen Rus savaş uçağının ardından, her iki ülke arasında yaşanan siyasi gerginlik sivil havayolunu sektörünü etkilemeye başladı. Özellikle Rus havalimanlarında meydana gelen geri çevirme olayları , turistik veya iş amacına yönelik seyahat edecek Türk vatandaşlarının da planlarını alt üst etti.

İki ülke arasında tarifeli seferler devam ederken, Rusya Türkiye’ye yapılacak 30 bin charter seferini iptal etti. THY ise dileyen yolcuların biletlerinde, ücret sınıfına bakılmaksızın rezervasyon ve parkur değişiklikleri ile bilet süresinin uzatılması işlemlerini yapacağını duyurdu.

thy_kafkas

THY’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Yaşanan gelişmelere bağlı olarak THY’nin twitter hesabından (@TK_HelpDesk ) yapılan açıklamada “Türkiye Lefkoşa çıkışlı Rusya varışlı 25 Kasım 2015 tarihi öncesi düzenlenmiş biletler için, 27 Kasım 2015-15 Aralık 2015 (dahil) tarihli seferlerimize kayıtlı yolcuların, 02 Aralık 2015 (dahil) tarihine kadar işlem yapmaları kaydıyla, ücret sınıfına bakılmaksızın rezervasyon ve parkur değişiklikleri, bilet süresinin uzatılması işlemleri yapılacaktır. Detaylı bilgiyi 444 0 849 nolu çağrı merkezimizden alabilirsiniz” denildi.

THY KOLAYLIK SAĞLIYOR!

Öte yandan Rus medyasında, THY’nin, 25 Kasım sonrasında bilet alan Rus müşterilerine 25 Kasım-28 Şubat tarihleri arasındaki biletlerinin tarihini değiştirme ya da başka bir destinasyonu tercih etme hakkı tanıyacağı haberleri yer almıştı.Buna göre hem yabancı hem de Türk vatandaşlarına aynı kolaylık sağlanıyor.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?