logo

THY’DEN SAĞLIK TURİZMİNE BÜYÜK DESTEK

thy ucaklar_1

Türk Hava Yolları’ndan Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile sağlık turizmine katkı…

Tedavileri için Türkiye’ye gelecek yabancı yolculara % 50 ulaşım indirimi imkanı…

40 milyon ziyaretçisiyle Dünya’nın en çok turist çeken 6. ülkesi olan Türkiye, sağlık turizmi pazarına yönelik çalışmalarıyla, bu alanda da aktif bir rol üstlenmeyi hedefliyor.

Sağlık turizminin milli gelirlere yansıyan pozitif etkisinin giderek artış göstermesi ve dünyadaki sağlık turizmi pazarının büyümesini dikkate alan ve bu bağlamda Türkiye’de önemli girişimlere imza atan kamu ve özel sektör kuruluşlarına Türk Hava Yolları da destek veriyor.

_THY2880 kopya

Dünya’nın en çok noktasına uçan havayolu şirketi olarak, sağlık turizmi kapsamında, dünyanın birçok noktasından Türkiye’ye yolcu taşıma kabiliyetine sahip Türk Hava Yolları, Ekonomi Bakanlığı’nca Türkiye’deki sağlık turizmi tanıtımının desteklenmesi için yürütülen “Hasta Yol Mevzuatı” programına dâhil olmakla, oldukça önemli bir imkânı yolcularının istifadesine sunuyor.

_THY2913 kopya

Türk Hava Yolları Genel Müdürlük Binasında, Ekonomi Bakanı  Nihat Zeybekci, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı  İlker Aycı’nın katılımlarıyla bugün imzalanan protokol ile Türk Hava Yolları, 2 Haziran 2015 tarihi itibarıyla yürürlüğe konulan ve Ekonomi Bakanlığı tarafından Türk havayolu şirketlerini de içerecek şekilde kapsamı genişletilen destek programına dâhil olmakla, “Hasta Yol Desteği”nin “yararlanıcı”sı konumunu elde etti.

Bu doğrultuda, Türk Hava Yolları’nı tercih ederek, tedavi amacıyla Türkiye’ye gelen yolcuların ulaşım masraflarının % 50’si, tedavi sonrasında Türk Hava Yolları’nın yurtdışı ofislerine gerekli görülen belgeleri* getirmeleri hâlinde kendilerine iade edilebilecek.

İlgili program sayesinde, sağlık turizmi için Türkiye’yi tercih eden konuklar, deneyimli hekim kadrosu tarafından uluslararası standartların üzerinde tıbbi cihazlarla tedavi olma imkânının yanı sıra, sağlık merkezlerine yakın mesafedeki konaklama tesisleri ve ayrıca ülkemizin bölgesel güzelliklerini deneyimleme olanağıyla birlikte tedavilerine moral ve mental anlamlarda da olumlu bir seyir kazandırabilecekler.

İndirimden yararlanmak için gereken evrak ve belgeler şunlar:

Uluslararası hastanın pasaport örneği,
Uluslararası hastaya ait elektronik bilet,
Sağlık kuruluşuna giriş kaydı örneği,
Tedavi faturası örneği.

 

APRON24.COM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?